Вірус німецького популізму і космічні парашути: Що приніс лютий в окупований Крим

Рахувати голоси за Путіна змусять навіть техніку

Вірус німецького популізму і космічні па…

Depo.Крим нагадує, чим жив окупований півострів минулого тижня.

Окупанти затримали жителя Євпаторії за пости у соцмережі. Від чергового факту переслідування постраждав активіст Євген Каракашев, якому слідчі "шиють" екстремізм та публічні заклики до терористичної діяльності. Насправді чоловік винен лише в тому, що користувався соцмережею "Вконтакте". Саме за зроблені там записи протягом 2014-2015 років йому й пред'явили серйозні звинувачення.

Минулого тижня також продовжили судити севастопольця Ігоря Мовенка. Йому, як і Каракашеву, висувають екстремізм за пости на сторінці "Вконтакте". Суд окупантів допитав свідків обвинувачення: співробітника ФСБ Росії та двох студентів, один з яких є братом співробітника ФСБ. Всі, звичайно ж, заявили, що читали записи проукраїнського активіста в соцмережах і вважають їх екстремістськими. Мовенка можуть запроторити за грати на п'ять років.

Тим часом окупаційна влада Криму готується на шість років переобрати президентом Росії Володимира Путіна. Минулого тижня стало відомо, що голоси жителів півострова в день виборів рахуватимуть по-новому. Кожен бюлетень опускатимуть в спеціальний скануючий пристрій, який одразу зчитуватиме вибір. Таким чином після закінчення голосування ручного підрахунку бюлетенів не буде, а підсумковий протокол підготує сам пристрій. Таки апаратів у Криму буде 57, а розмістять їх на 27 дільницях у Сімферополі, частково в Алушті, Ялті та Нижньогірському районі. Чи знає розумна техніка, хто має перемагати у підсумкових протоколах, питання, мабуть, що риторичне.

В окупований Крим наприкінці минулого тижня прибула делегація депутатів трьох земельних парламентів Німеччини. Це представники партії "Альтернатива для Німеччини". Загалом десять людей. Вони пробудуть на півострові до 9 лютого і за цей час планують обговорити з місцевою прокремлівською владою питання зняття санкцій з Росії, визнання Криму російським, а також створення партнерських відносин між Кримом і Німеччиною. Єдине, про що замовчують окупанти та підконтрольні їм ЗМІ, що партія "Альтернатива для Німеччини" на батьківщині вважається відверто популістською і не має серйозного впливу в парламентах. Мабуть, "гоблінці" дарма цих депутатів годуватимуть і розважатимуть.

Минулого тижня стало відомо, що Росія "віджала" Севастопольський морський завод імені Орджонікідзе, який до окупації Криму належав тепер вже президенту України Петру Порошенку. Підприємство, яке ремонтує кораблі і судна ВМФ, а також виробляє та ремонтує цивільну морську техніку, тепер напряму підпорядковуватиметься Мінпромторгу РФ. Після окупації воно було "націоналізоване" в перебувало у власності Севастополя.

Тим часом у Криму окупанти повідомили про початок тестування космічних парашутів для систем повернення космонавтів з Місяця. Тести розпочнуться цього року під Феодосією. Програма приземлення передбачає, що на висоті 4,5 тисячі метрів у космічного корабля відкриється витяжний парашут, а потім - трикупольний основний. За 50 метрів до поверхні мають спрацювати реактивні двигуни, які забезпечать безпечну вертикальну посадку на спеціальні висувні амортизаційні опори.

На кого спрямовані "космічні понти" окупантів, можна лише здогадуватися, бо поки що їм доводиться повертати на грішну землю в Криму переважно "алконавтів", які пачками блукають в зовсім інших галактиках. Активно допомагає їм у цьому квітнучий на півострові бізнес з виготовлення сурогатного алкоголю. Так, минулого тижня у Червоногвардійському районі правоохоронці "накрили" склади з "елітним" алкофальсифікатом. Там вилучили близько трьох тисяч скляних пляшок підробленої горілки, віскі, текіли, коньяку та 120 літрів сирого спирту.

А в Сімферополі зупинили вантажівку з причепом, яка везла з Росії 40 000 літрів спирту невідомого походження. П'ятилітрові баклажки з прозорою рідиною намагалися сховати за мішками з кукурудзою. Трюк не пройшов…

Не змогли окупанти приховати від громадськості і факт руйнування поблизу Керчі збудованої ще за часів османів в XVII столітті фортеці Єні-Кале. Минулого тижня після того, як частково обвалилася арка над вхідними воротами, фортецю через загрозу обвалу закрили для відвідувачів. У такий спосіб, кажуть, намагалися попередити можливі нещасні випадки. Натомість про реставрацію приміщення архітектурної пам'ятки поки мовчать. Очевидно, зараз не до цього. Всі готуються рахувати за Путіна і тестувати космічний парашут.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme