Викид нечистот на прибережній смузі в Севастополі видно з космосу

Місце викиду нечистот у Блакитній бухті помітно з космосу

Викид нечистот на прибережній смузі в Се…

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на "НТС".

Камери зафіксували прорив каналізації - на знімках, наданих вченими севастопольського Морського гідрофізичного інституту, видно черговий каналізаційний викид.

На глибині 36 метрів стався прорив труби глибоководного випуску КОС "Південні", через що більше 70% неочищених стоків виявляються на поверхні води в прибережній смузі.

"Це веде, звичайно, до вкрай несприятливої екологічної обстановці в цьому районі. Тим більше, що трохи південніше, як ви знаєте, знаходяться у нас три особливо охоронюваних природні території, екологічні збитки, безумовно, значні. Акваторія навколо прориву аварійного - вона істотно гірше, в кілька разів, ніж така ж екологічна обстановка в Південній бухті Севастополя, яка відома як проблемна з екологічної точки зору акваторія", - розповів замдиректора Морського гідрофізичного інституту РАН Антон Георга-Копулос.

Забруднення прибережної смуги в районі Блакитної бухти впливає на стан пляжів в інших районах Севастополя.

"У Балаклаву все це йде, в бік узбережжя. Як наслідок, звичайно ж, прибережна смуга - вона страждає найбільше. Придонні відклади вкрай вражені, по-перше, бактеріями, фон в 10-20 разів за багатьма параметрами - фосфати, амоній - що це? Ми розуміємо, що це миючі засоби з каналізації. Що таке амоній - ми розуміємо, що це продукти людської життєдіяльності", - говорить він.

Севастопольські вчені заявляють: потрібно не одне десятиліття, щоб район Блакитної бухти оговтався від екологічної катастрофи. Для цього проблему аварійних скидів слід вирішувати невідкладно.

"Відкладати проблему вирішення цього аварійного прориву на два-три роки з тим, щоб почекати, поки, нарешті, повністю запрацюють "Південні" КОС, не варто. І, що стосується тих збитків, які завдано, наприклад, навколишньої акваторії, вони, звичайно, значно великі", - підсумував заступник директора Морського гідрофізичного інституту РАН.

Нагадаємо, що на пляжі окупованого Севастополя висіяли холеру.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme