В окупованому Сімферополі землю ПЦУ віддали Римсько-католицької церкви

Виділену в Сімферополі землю для кафедрального собору Кримської Єпархії Української православної церкви віддали Римсько-католицької церкви

В окупованому Сімферополі землю ПЦУ відд…

Про це 19 серпня "Крим.Реалії" розповів архієпископ Кримської єпархії ПЦУ Климент, передає Depo.Крим.

За його словами, земля під будівництво була виділена ще до анексії Криму.

"2012-2013 рік: рішенням сімферопольської міської ради нам була виділена земельна ділянка біля української гімназії по вулиці Київській в 0,5 гектарів. Потім почався рух, щоб нам цю землю не давати, тому що фірма "Моноліт" зацікавилася цією земельною ділянкою. На другому етапі вирішили, що ми відсунемося в глиб поля. Є державний акт про те, що ця земля знаходиться в користуванні, в управлінні кримської єпархії", - розповів Климент.

Після російської анексії, продовжив священнослужитель, він спробував переоформити цю землю за російським законодавством, але цього так і не вийшло зробити. Пізніше на цю землю почали претендувати в Римсько-католицькій церкві.

"Римсько-католицька громада, яка була зареєстрована при Україну, шукала земельну ділянку. І їм її не давали. Потім в 2014 році з Петербурга приїжджає громадянин Росії, ксьондз католицький. Він починає активно шукати землю під своє управління єпархії. Він знав, що ця земля належить православним. Їм було запропоновано три земельні ділянки. Вони зупинилися на цій земельній ділянці, яка була раніше виділена кримській єпархії під православний кафедральний собор. Римські католики зносять православної хрест і починають роботи по будівництву", - пояснив архієпископ Климент.

Він додав, що намагався дізнатися від російської влади Криму, кому належить земля, але відповіді так і не отримав.

"На мої запити до Аксьонова (російському "главі" Криму Сергію Аксьонову – ред.) повідомили, що міністерство майнових і земельних відносин Криму не знає, кому належить ця земля, і вона належить місту. А місто дало відповідь, що вони не скажуть, кому саме вони віддали цю земельну ділянку, так як це суперечить російському законодавству. А я повинен довести, що ця земельна ділянка належить мені", - сказав він.

"Крим.Реаліі" звернулися за коментарем в Католицьку церкву в Криму, де отець Данило підтвердив, що вони дійсно планують будівництво на вулиці Київській.

"У даний момент будівництво навіть не починалося. Земля міська, і у нас там тільки оренда. Ми плануємо побудувати кафедральний собор. Земля була отримана звичайною процедурою виділення землі релігійним організаціям. Ми отримали її ще давно", - сказав отець Данило, додавши, що не знає точно, який ділянка належала Українській православній церкві.

Нагадаємо, що в окупованому  Сімферополі розграбували майно собору ПЦУ.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook