ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

В окупованому Криму руйнується печерний комплекс, що до анексії хотіли внести до списку ЮНЕСКО

Окупований Крим може втратити унікальний комплекс печерних споруд Барабан-Коба, розташований в печерному місті Мангупе-Кале в Бахчисарайському районі

Depo.
17 серпня 2018 09:31
ФОТО: depo.ua

Про це розповів декан історичного факультету Таврійської академії Кримського федерального університету ім. І. Вернадського Олександр Герцен, повідомляє Depo.Крим з посиланням на "Новини Криму".

"Гірська частина Криму, поселення, що знаходяться на вапнякових мисах, плато, піддаються дуже сильному впливу з боку природних чинників - дощ, сніг вітер. Найстрашніше навіть те, що повільно йде процес. Ми дуже боїмося (наслідків - Ред.). Найзнаменитіший об'єкт на Мангупі, який відвідують всі туристи, - це триповерховий комплекс Барабан-Коба в краю мису, в його скельної монолітної покрівлі пролягла тріщина", - поскаржився він.

Декан факультету також повідомив, що раніше об'єкт планували внести в номінаційного списку пам'яток ЮНЕСКО. Однак після введення санкцій організація відмовилася від всіх проектів на півострові.

"Ми готували до внесення в номінаційного списку пам'ятників групи печерних міст: Чуфут-Кале, Мангуп, Екскі-Кермен, Бахчисарайський (палац - Ред.). Все це повинно бути накрите захисною "парасолькою" ЮНЕСКО. Але ЮНЕСКО пішла з Криму. Херсонес вони встигли номінувати, але боюся, що в зв'язку з перетвореннями, які в Херсонесі проводяться, вони можуть теж вийти з цього проекту", - зазначив Герцен.

Нагадаємо, що геолог передбачив обвал скельного масиву над пляжем в окупованому Севастополі.

Більше кримських новин читайте на Depo.Крим