Окупанти Криму втретє не змогли запустити електростанції з турбінами Siemens

У кримських містах Сімферополь та Севастополь перші блоки Таврійської і Балаклавської ТЕС, які повинні були запустити 1 вересня, досі працюють в режимі пусконалагодження

Окупанти Криму втретє не змогли запустит…

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на "РБК".

Корпорація "Ростех", яка займається будівництвом електростанцій Таврійська (Сімферополь) і Балаклавська (Севастополь) з турбінами Siemens, звернулася в російське міністерство енергетики з проханням перенести запуск цих ТЕС. Про це повідомив заступник міністра енергетики Андрій Черезов.

Перші енергоблоки обох станцій повинні були запустити 1 вересня 2018 року, проте їх запустили з запізненням на місяць, і вони працюють в режимі пусконалагодження. Першу чергу мають намір здати до кінця року. Другі енергоблоки електростанцій за останнім графіком повинні були бути здані 1 жовтня та 1 листопада, однак "Ростех" зможе їх запустити тільки в березні 2019 року.

Спочатку Таврійську і Балаклавську ТЕС планували запустити до березня 2018 року, потім терміни перенесли на червень. Затримки пов'язували з поставкою турбін Siemens і дією антиросійських санкцій за анексію Криму.

Черезов відзначав, що перенесення термінів з німецькими турбінами не пов'язаний.

Довідково. Санкції Євросоюзу забороняють європейським компаніям продавати технології і матеріали для енергетичного сектора окупованого Криму. Однак в липні 2017 року стало відомо, що чотири турбіни виробництва Siemens прибутку в порт окупованого Севастополя. За контрактом з "Ростех", продукція німецької компанії призначалася для енергооб'єкта в Краснодарському краї РФ.

Siemens заявила, що не постачала турбіни в Крим, і подала в суд позови. У грудні Арбітражний суд Москви відмовив Siemens в поверненні обладнання з Криму. Електростанції, що будуються на півострові, почнуть роботу до кінця 2018 року, повідомляв глава "Ростех" Сергій Чемезов.

У зв'язку з поставками турбін Siemens в Крим Євросоюз ввів санкції проти трьох росіян і трьох російських компаній. У списку санкцій ЄС потрапив заступник міністра енергетики Росії Андрій Черезов.

Експерти заявляли, що Росії буде складно почати експлуатацію турбін і активувати програмне забезпечення до них без допомоги консультантів Siemens. 29 червня міністерство енергетики РФ повідомило, що провело на електростанції в Криму перші випробовування газової турбіни з видачею потужності в мережу.

Нагадаємо, що німецька прокуратура взялася за працівників Siemens.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme