Україна заявила про погіршення дотримання прав людини в окупованому Криму на фоні COVID-19

МЗС Украхни заявило про триваюче погіршення ситуації з правами людини на тимчасово окупованій Росією території Кримського півострова на тлі поширення пандемії COVID – 19

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу відомства.

"Попри свої обов’язки як окупаційної держави щодо охорони здоров’я населення, визначені міжнародним гуманітарним правом, Російська Федерація використовує загострення гуманітарної ситуації як димову завісу виключно для подальшого наступу на права і свободи кримчан", – зазначили у МЗС.

У відомстві додали. що поширення пандемії не зупинило російську владу від оголошення чергового примусового призову до окупаційної армії Російської Федерації, що є воєнним злочином.

У МЗС також нагадали про березневий указ російського президента Володимира Путіна про позбавлення громадян України права власності на землю в Криму, що є ще одним фактом порушення Москвою своїх зобов’язань в рамках міжнародного гуманітарного права.

"Більше того, вже понад три роки Російська Федерація як окупаційна держава ставить себе вище Міжнародного суду ООН, ігноруючи його наказ, який вимагає відновити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу та має на меті захистити самобутність української та кримськотатарської громади в умовах тимчасової окупації. Замість того, щоб слідувати букві і духу рішення найвищої судової інстанції у світі, Москва вдалася до традиційних для неї методів – фабрикування контрольованих "кишенькових" національних організацій для спотворення жорсткої реальності", – обурилися у міністерстві.

У зовнішньополітичному відомстві додали, що Росія продовжує тиснути на кримчан з активною позицією.

"Лише за останній час справжню ціну "справедливості" окупаційного правосуддя відчули Наріман Мемедемінов, Денис Кашук, Едем Бекіров, Сервер Мустафаєв, Едем Смаілов, Марлен Асанов, Сейран Салієв, Тимур Ібрагімов, Сервер Зекірьяєв, Мемет Белялов, Ернес Аметов, Енвер Сейтосманов та багато інших", – наголосили у МЗС.

У міністерстві зазначили, що окупанти попри вимогу Генеральної Асамблеї ООН, закріплену в резолюції 73/263 "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м.Севастополі, Україна", досі тримає у тюрмі Емін-Усеїна Куку.  

"У той час, коли в Криму тривають репресії, Російська Федерація, зловживаючи процедурними можливостями, маніпулятивно просуває своїх фейкових емісарів на різні міжнародні заходи. Їхнім головним завданням є виправдання агресивної політики та прищеплення міжнародної толерантності до окупації Росією Кримського півострова. Ці зусилля є безперспективними", - зауважили у відомстві.

МЗС закликало міжнародне співтовариство посилити спільні зусилля для розвінчання міфів російської пропаганди, яка є елементом російської агресії та дестабілізаційних дій, спрямованих проти України й інших демократичних держав

Нагадаємо, Україна засудила намір Росії провести "відеоконференцію з кримчанами".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"