Україна буде доводити свої права на окупований Крим в Гаазі, - МЗС Росії

Україна, подавши позов до Міжнародного трибуналу ООН з морського права в Гаазі через затримання українських моряків в Керченській протоці в листопаді 2018 року, насправді намагається довести свої права на Крим

Україна буде доводити свої права на окуп…

Про це заявили в прес-службі МЗС Росії, передає Depo.Крим.

10-14 червня в Гаазі відбудуться усні слухання в рамках міждержавного арбітражного розгляду, ініційованого Україною проти Росії в 2016 на підставі Конвенції ООН з морського права 1982 року.

Україна заявила про порушення її прав прибережної держави в Чорному морі, Азовському морі і Керченській протоці.

"Арбітражний трибунал, сформований двома країнами в 2016 році в складі 5 арбітрів, заслухає аргументи сторін з питань юрисдикції. За підсумками він повинен буде відповісти на питання, чи є у нього достатня компетенція для розгляду претензій України в зв'язку з нібито мавшими  місце порушеннями її прав як прибережної держави щодо морських просторів, прилеглих до Кримського півострова. Мова, зокрема, йде про права на мінеральні та живі ресурси Чорного та Азовського морів, судноплавство в Керченській протоці, охорону навколишнього морського середовища і підводної культурної спадщини", - заявили в МЗС РФ.

У травні 2018 року Росія запропонувала морського арбітражу розглянути окремо питання, що стосуються юрисдикції і власне істоти українських претензій. У серпні 2018 року арбітри, всупереч протестам Києва, погодилися з думкою Росії і постановили заслухати сторони з питань юрисдикції в попередньому порядку, тобто до початку розгляду по суті, зазначили у відомстві окупантів.

"Основне заперечення російської сторони полягає в тому, що Україна звернулася до арбітражу не для врегулювання спору з Росією щодо тлумачення або застосування Конвенції 1982 року, як це повинно було бути, а в надії домогтися юридичного визнання свого суверенітету над Кримом. Разом з тим, сформований на підставі Конвенції 1982 року морський арбітраж у силу своєї обмеженою компетенції не може розглядати питання, що стосуються територіальної приналежності суші, в тому числі Кримського півострова. Також з повною підставою маємо намір доводити, що Конвенція 1982 року в принципі не регулює питання, пов'язані з використанням Азовського моря і Керченської протоки, оскільки зазначені акваторії є внутрішніми водами, на які її дія не поширюється", - заявили в МЗС Росії.

Нагадаємо, що у Гаазі стартують слухання за позовом України щодо порушення РФ морського права.

Фото: Ділова столиця.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme