У третю річницю "референдуму" Depo.ua запускає власний Крим

Рівно три року тому, 16 березня 2014 року, у вже окупованому на той час Криму сталася подія, яка зробила його подальшу анексію практично неминучою

Depo.
16 березня 2017 12:17
ФОТО: depo.ua

У день третьої річниці путінського "референдуму", Depo.ua запускає іменний розділ, присвячений окупованому півострову – Depo.Крим.

Як би не тішилися поверненню "в родную гавань" російські військові пенсіонери та "доньки офіцерів", що міцно вчепилися в кримську землю і, врешті решт, таки привели туди "братню" навалу, Україна не збирається прощатися з Кримом і "пробачати" його понаїханим "корінним". Ми стежимо за подіями на півострові, ми переживаємо за жертв путінських репресій, ми з сумом спостерігаємо, як прийдешні буряти без роду без племені руйнують "всесоюзну здравницю", колись підняту з руїн і напоєну дніпровськими водами завдяки Україні.

Про імітацію народного волевиявлення для легітимізації дій Росії в Криму заговорили одразу по його захопленню "зеленими путинятами": питання про референдум було підняте ще 27 лютого 2014 року. Щоправда, кримські сепаратисти і самі не знали, чого їм наказано хотіти: спочатку вони збиралися проголосити "державну самостійність Криму, що входить до складу України на основі договорів і угод". Потім передумали, вставивши питання – точніше, твердження – про "возз'єднання з Росією". З датами також визначилися не одразу: спочатку "референдум" був запланований на 25 травня, потім у Путіна заметушилися, перепризначивши захід на 30 березня, а згодом взагалі перейшли на галоп, зробивши "днем неповернення" 19 березня.

Результати цього "народного волевиявлення" так і не були ніким визнані, окрім як самою Росією. Кримська "вата" тішилася і готова була ловити "хоч каміння з неба". І не прогадала: каміння таки сипалося. Нині окупований Крим позбавлений будь-якої автономії, а також мільйонів туристів, води та електроенергії з материка. Сьогодні колишній курорт – це дефіцит продуктів, пусті пляжі, потішний Гоблін, а з туристів, окрім п'яних росіян, там можна зустріти хіба що курячого короля Захарченка та тому подібних персонажів.

Більше кримських новин читайте на Depo.Кропивницький