У Сімферополі розкопали залишки стародавнього палацу калга-султана

Група археологів, які проводять розвідувальні роботи на вулиці Воровського в окупованому Сімферополі, виявили залишки давніх інженерних комунікацій

  • Крим
  • 13 листопада 2017 11:51

У Сімферополі розкопали залишки стародав…

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на "КримІнформ".

Вчені впевнені, що це сліди середньовічного палацового комплексу калга-султана - другої людини в Кримському ханстві.

"Ми працюємо всього два дні і вже на даному етапі ми можемо похвалитися, що виявлені залишки культурного шару. Ми виявили фрагменти будівельної кераміки: труби, черепицю, фрагменти побутової кераміки - різний посуд, в тому числі і глазурований. Є монети ханського періоду", - розповів науковий співробітник Інституту археології Криму, завідувач кафедри історії Кримського інженерно-педагогічного університету Еміль Сейдалієв.

На одній з розкопаних археологами ділянок добре видно водопровідну керамічну трубу. Вчені впевнені, що вона відноситься саме до періоду перебування на цьому місці палацу. Судячи з усього, вона вела до ханської кухні або до фонтану - неподалік зі скелі до цих пір б'є джерело.

"Нижня керамічна труба - це залишки середньовічного керамічного водогону. Такі труби зустрічаються повсюдно в Криму. Це довели і наші розкопки в Старому Криму на місці золотоординської столиці, і розкопки в Ханському палаці показали, що такі труби використовувалися в ту епоху для підведення води, - пояснив Сейдалієв. - З огляду на всі письмові свідчення про те, що палац тут розташовувався, ми практично впевнені в цьому".

На іншій ділянці вчені виявили кам'яну арку. Вона, швидше за все, була побудована набагато пізніше - це частина будівель пивзаводу, який розташовувався на цьому місці довгий час вже в сучасний період. Але археологи впевнені, що під більш пізніми будівлями можуть розташовуватися фундаменти того самого палацу.

"Потрібно дослідити нижче. Тут низові балки, тому культурний шар може досягати і трьох, і чотирьох метрів, - упевнений учений. - Ці знахідки вже говорять нам про те, що це місце, яке має відношення до археології, і тут розташовуються об'єкти археологічної спадщини".

Після завершення робіт ділянку внесуть до переліку виявлених об'єктів культурної спадщини, повідомив "директор" Інституту археології Криму Вадим Майков.

Довідка: Калга - це титул другого за значимістю після хана особи в Кримському ханстві. Його резиденцією, вважають історики, були палац і мечеть в районі Ботанічного саду КФУ. Будівлі належать до XV століття.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme