ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Так звана реставрація: Окупанти за 2,5 млн доларів "доб'ють" Ханський палац у Криму

Окупаційна "влада" виділила ще 2,5 млн доларів на остаточне руйнування Ханського палацу у Бахчисараї

Depo.
21 серпня 2018 17:00
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на "Радіо.Свобода".

Головний корпус Ханського палацу в Бахчисараї може обрушитися в будь-який момент через проведення окупаційною владою, так званих, реставраційних робіт.

На думку фахівців причиною обвалу може стати збільшення навантаження на грунт, після монтажу 90-тонного купола, який, на думку окупантів, необхідний для реставрації об'єкта культурної спадщини.

На сьогоднішній день окупаційна "влада" оголосила ще два конкурси на проведення, так званих "реставраційних робіт".

Попередні етапи "реставраційних робіт" фахівці називають знищенням Ханського палацу. Зокрема, коли мова йде про заміну черепиці на сучасну заводську або про догляд за стародавніми каліграфічними розписами. "Палітру, багатобарвність, цю ручну роботу, яку цінується у всьому світі, змінюють на якесь ось! Це все одно, що поміняти на шифер. Вона одноманітна. Її штучно зістарили. Як зістарюють фальшивомонетники гроші.

Як можна назвати її пам'яткою архітектури, якщо з неї вихолощена вся пам'ять? Нинішній стан каліграфічних розписів такий, наче пройшло дуже серйозне стихійне лихо.

Найстрашніше, що ми не знаємо який проект. Якщо вони знесуть весь другий поверх, а там знаходиться і Золотий кабінет, і все решту, я навіть не знаю - ми взагалі втратимо все. Загубимо пам'ятник", - говорить кримськотатарський активіст Едем Дудаков.

Нагадаємо, що поліція відкрила провадження через знищення окупантами Ханського палацу в Криму.

Більше кримських новин читайте на Depo.Крим