Сумні світлини: Окупанти знищують унікальне історичне селище в Криму (ФОТО)

В окупованому Росією Криму знищують спадщину Гурзуфа, починаючи комерційне будівництво на місці історичних будівель

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на "Крим. Реалії".

Зміни відбулися навіть в центрі селища Гурзуфу, де до окупації на площі розташовувався квітковий базар, а навколо нього були будинки кримських татар. Зараз історичний центр селища хаотично забудований магазинами, кафе і ресторанами.

Чергові будівельні роботи на місці історичних будівель почалися восени 2018 року. На одному з об'єктів будівельники вже повністю розібрали старий будинок, металеві конструкції вивезли за периметр. За словами перехожих, цей будинок був одним з найкрасивіших в історичному центрі Гурзуфа.

"Це був старенький кримськотатарський будиночок. Дуже красивий. Подивіться, навколо одні забігайлівки понаставили. А цей будиночок один з небагатьох радував око своєю самобутністю. Тепер і його немає. Все знищується на наших очах ", - розповіла місцева мешканка Антоніна Гончарова.

Крім цього місцевих жителів турбує і будівництво недалеко від дачі Чехова - на однойменній вулиці. Будівля колишньої санепідемстанції перетворюють в чергове кафе. громадські працівники обурюються - такі будівництва спотворюють історичний вигляд селища.

"Змінюється вже візуальне сприйняття цього куточка. Уже нависли якісь опори над історичною стіною, чи витримає це місце? Ніхто нічого не знає. Чи є архітектурний проект цієї споруди? Теж ніхто не знає. А я думаю, що нічого цього немає - у нас поки що все пущено на самоплив ", - підкреслила громадська активістка Марина Забродська.

За даними активістів, дозвільних документів на будівництво кафе і столових у забудовників немає. Паспортів об'єктів, які повинні розміщуватися в місцях будівництва, також немає.

Активісти мають намір звертатися в різні інстанції з вимогою зупинити знищення історичних об'єктів - адже безладна забудова селища загрожує повної руйнації його культурно-історичної спадщини. Однак офіційних коментарів селищної ради Гурзуфа поки немає.

Нагадаємо, що в окупованому Гурзуфі спостерігали нашестя "казаків" на конях.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим