Ситуацію з водопостачанням в окупованому Криму обговорили в ООН

Доповідач ООН опублікував звіт Асоціації реінтеграції Криму про проблеми "водної кризи", спричиненої неефективним управлінням водними ресурсами російськими загарбниками на окупованому півострові
 

Журналіст регіональної редакції Depo.Херсон
Ситуацію з водопостачанням в окупованому…
Фото: Pixabay

26 січня на онлайн-консультації ООН з доктором Аррохо Агудо було розглянуто питання цього звіту за участю представника Асоціації професора Бориса Бабіна.

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на інформацію Асоціація реінтеграцї Криму.

Обговорюючи  проблеми управління водними ресурсами, пов’язаними із корінним населенням, Асоціація звернула увагу на специфічну проблему міждержавних конфліктів, таких як російська агресія, та пов’язані з цим негативні фактори, такі як колонізація, мілітаризація та внутрішнє переміщення. 

"Учасники консультації виявили особливу зацікавленість аспектам тотальної корупції та недбалості у підконтрольній Росії структурі "Вода Криму", доведених у окремому аналізі, що був підготовленим експертом Асоціації доцентом Андрієм Чвалюком", - йдеться у повідомленні. 

Бабін наголосив під час консультацій про відсутність участі корінного населення в управлінні водними ресурсами в окупованому Росією Криму та згадав про проблеми вразливих водних кримських зон, які Асоціація запропонувала органам ООН, озвучив питання фейкових позовів Росії до Європейського суду з прав людини та інших структур, пов’язаних із водною кризою.

Представник Асоціації вказав на важливість вимог резолюції 76/179 Генеральної Асамблеї ООН до Росії як до держави-окупанта Криму. 

"Адже цей акт наразі вимагає від Росії забезпечення належних умов життя в Криму, у тому числі шляхом забезпечення справедливого розподілу ресурсів прісної води для мирного населення; забезпечення безпечну питну воду для всіх жителів Криму без дискримінації та гарантій їх доступу до достатньої кількості безпечної, прийнятної та фізично доступної води для особистого та побутового використання", - наголосили у Асоціації.

Також експерт поінформував учасників консультації про приклад використання російськими загарбниками насосів "Сіменс" та "Грундфос" на Бештерек-Зуйскому водогоні, що руйнує унікальні річкові екосистеми, де проживають представники корінного населення. 

"Учасники з глибоким занепокоєнням відзначили відмову урядів Данії та Німеччини покарати відповідні компанії за постачання підсанкційного обладнання та виплатити будь-які компенсації потерпілим", - йдеться у повідомленні.

Професор Бабін акцентував увагу присутніх на ухваленому у 2021 році законі України про корінні народи та на діяльності Асоціації та Кримськотатарського ресурсного центру (КРЦ) щодо розробки відповідних підзаконних актів, які дозволять Меджлісу кримськотатарського народу брати участь у консультаціях з питань управління водними ресурсами та сталого розвитку.

Представник Асоціації презентував Доповідачеві ООН знятий за сприяння КРЦ та із залученням експертів Асоціації документальний фільм "Крим. Зневоднення", що описує причини та наслідки сучасної водної кризи в Криму. 

Водночас подання Росії, надіслане Доповідачеві ООН на його запит з питань його наступних звітів про право на воду, було формальним; у ньому узагалі не згадувалося про окупований Крим, а представники Росії або ж підконтрольних їх структур не взяли участі в зазначених консультаціях ООН про право на воду. 

Відповідні звіти Спеціального доповідача ООН про право на воду буде надано Раді ООН з прав людини та Генеральній Асамблеї у вересні-жовтні 2022 року.

Нагадаємо, ціни на продовольчі товари в окупованому Криму зросли протягом року на 11%, у Севастополі – на понад 14%

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme