ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Росія має на меті залякати проукраїнська населення Криму - Рустемов

Російська влада змушує людей мовчати або покинути півострів, заявив на конференції ОБСЄ з питань людського виміру муфтій Духовного управління мусульман Криму Айдер Рустемов

Depo.
14 вересня 2018 17:12
ФОТО: depo.ua

Текст свого виступу Рустемов оприлюднив на своїй сторінці в Facebook, повідомляє Depo.Крим.

За його словами, починаючи з березня 2014 року, тобто з перших днів окупації, Росія планомірно проводить в Криму репресії щодо певних груп населення. Муфтій зазначив, що репресії сміливо можна назвати політично мотивованими, оскільки вони стосуються проукраїнські налаштованих громадян, в більшості випадків - кримських татар, з них в більшості - дотримуються релігію мусульман.

"Це пояснюється певною згуртованістю даних груп населення, їх сильними переконаннями і неприйняттям окупації, що представляє, мабуть, небезпеку в очах російської влади. Цю думку підтверджує також те, що утисків зазнають не тільки кримські татари, мусульмани, але й християни, зокрема, парафіяни Української православної церкви Київського патріархату, Української греко-католицької церкви, - підкреслив муфтій. - За інформацією архієпископа Климента, до окупації УПЦ КП мала в Криму 52 релігійні організації, але до січня 2018 року залишилося 9 парафій. 1 червня 2014 року група озброєних людей у ​​формі російських козаків зламала двері, незаконно проникла в приміщення церкви Покрова Пресвятої Богородиці в селі Перевальному Сімферопольського району і знищила православні реліквії".

Айдер Рустемов зазначив, що окупанти в Криму судять людей за пости в інтернеті, зроблені до березня 2014 року, за зберігання книг і участь в організаціях, що не були заборонені в Україні ні до анексії, ні зараз.

"Таким чином, ми ясно бачимо, що російська влада поставила собі за мету залякати активну проукраїнську частину населення Криму, змусити людей мовчати або ж залишити Крим", - зауважив муфтій.

Рустемов звернув увагу учасників конференції на роль в репресіях так званого Кримського Муфтіяту, який пише доноси на мусульман.

"Ми бачимо утиск мусульман, який відбувається за участю не тільки так званих "правоохоронних" органів Криму, але і мало не з подачі так званого Кримського Муфтіяту, який, не соромлячись, пише доноси на мусульман", - акцентував Рустемов.

Муфтій Криму зажадав припинити утиски і переслідування на релігійному ґрунті. Він закликав звільнити 32 заарештованих кримських татар і 40 інших політичних в'язнів окупаційного режиму Криму.

Нагадаємо, що під час відкриття щорічної найбільшої конференції ОБСЄ з питань людського виміру у Варшаві 10 вересня глава американської делегації, посол Майкл Козак знову закликав Росію звільнити ув'язненого українського режисера Олега Сенцова та інших українських політичних в'язнів.

Більше новин про Кропивницький та область читайте на Depo.Кропивницький

Читайте та коментуйте наші новини у Facebook та Twitter