Росія має на меті залякати проукраїнська населення Криму - Рустемов

Російська влада змушує людей мовчати або покинути півострів, заявив на конференції ОБСЄ з питань людського виміру муфтій Духовного управління мусульман Криму Айдер Рустемов

Текст свого виступу Рустемов оприлюднив на своїй сторінці в Facebook, повідомляє Depo.Крим.

За його словами, починаючи з березня 2014 року, тобто з перших днів окупації, Росія планомірно проводить в Криму репресії щодо певних груп населення. Муфтій зазначив, що репресії сміливо можна назвати політично мотивованими, оскільки вони стосуються проукраїнські налаштованих громадян, в більшості випадків - кримських татар, з них в більшості - дотримуються релігію мусульман.

"Це пояснюється певною згуртованістю даних груп населення, їх сильними переконаннями і неприйняттям окупації, що представляє, мабуть, небезпеку в очах російської влади. Цю думку підтверджує також те, що утисків зазнають не тільки кримські татари, мусульмани, але й християни, зокрема, парафіяни Української православної церкви Київського патріархату, Української греко-католицької церкви, - підкреслив муфтій. - За інформацією архієпископа Климента, до окупації УПЦ КП мала в Криму 52 релігійні організації, але до січня 2018 року залишилося 9 парафій. 1 червня 2014 року група озброєних людей у ​​формі російських козаків зламала двері, незаконно проникла в приміщення церкви Покрова Пресвятої Богородиці в селі Перевальному Сімферопольського району і знищила православні реліквії".

Айдер Рустемов зазначив, що окупанти в Криму судять людей за пости в інтернеті, зроблені до березня 2014 року, за зберігання книг і участь в організаціях, що не були заборонені в Україні ні до анексії, ні зараз.

"Таким чином, ми ясно бачимо, що російська влада поставила собі за мету залякати активну проукраїнську частину населення Криму, змусити людей мовчати або ж залишити Крим", - зауважив муфтій.

Рустемов звернув увагу учасників конференції на роль в репресіях так званого Кримського Муфтіяту, який пише доноси на мусульман.

"Ми бачимо утиск мусульман, який відбувається за участю не тільки так званих "правоохоронних" органів Криму, але і мало не з подачі так званого Кримського Муфтіяту, який, не соромлячись, пише доноси на мусульман", - акцентував Рустемов.

Муфтій Криму зажадав припинити утиски і переслідування на релігійному ґрунті. Він закликав звільнити 32 заарештованих кримських татар і 40 інших політичних в'язнів окупаційного режиму Криму.

Нагадаємо, що під час відкриття щорічної найбільшої конференції ОБСЄ з питань людського виміру у Варшаві 10 вересня глава американської делегації, посол Майкл Козак знову закликав Росію звільнити ув'язненого українського режисера Олега Сенцова та інших українських політичних в'язнів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим