Рахунок окупантів за Крим: Як порожній Керченський міст став найдорожчим у світі парканом

Внесення змін до Конституції України про курс країни до НАТО і ЄС наближає повернення Криму

Рахунок окупантів за Крим: Як порожній К…

Depo.Крим нагадує, чим жив захоплений Росією півострів минулого тижня.

Світ проти дій окупантів

Росія повинна поплатитися за Крим й отруєння Скрипалів, заявив міністр оборони Британії Гевін Вільямсон. Серед провокацій Москви він також назвав втручання Росії в президентські вибори в США в 2016 році. "За такі дії Росія повинна поплатитися", - заявив Вільямсон.

ООН слідкує за впровадженням ухвалених резолюцій, в тому числі і "кримської" резолюції, яка вимагає звільнити полонених українських моряків, заявила речниця президента Генасамблеї ООН. "Резолюції ООН - Генеральної асамблеї чи Ради безпеки - мають бути імплементовані, мають дотримуватися", - пояснила вона, відповідаючи на питання про те, що Москва не дотримується вимоги негайно звільнити полонених українських моряків.

Творча команда фільму "Містер Джонс", прем'єрний показ якого відбувся на кінофестивалі Berlinale, перед початком стрічки влаштувала флешмоб прямо на Червоній доріжці фестивалю з плакатами FreeSentsov і Freedom of speech is not a crime. До флешмобу приєдналися українські активісти. Сам перегляд 140-хвилинної стрічки польсько-британсько-українського виробництва, в якій розповідається історія валійського журналіста, що став свідком злочинів радянської влади в Україні в 1930-х роках, пройшов у повній тиші переповненої зали.

Курс на ЄС і НАТО

Президент України Петро Порошенко погодився з пропозицією внести до парламенту проект змін до Конституції щодо Криму, заявив нардеп від БПП, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров. За його словами, після закріплення курсу України до НАТО і Євросоюзу необхідно приділити увагу облаштуванню країни зсередини. "Я підійшов до президента і сказав, що наступним кроком найближчим часом має бути внесення до Верховної ради змін до Конституції України щодо Криму. Він погодився з такою точкою зору", - зазначив Чубаров.

Він також вважає, що внесення змін до Конституції України про курс країни до НАТО і ЄС наближає повернення Криму. "Прагнення України до НАТО і Європейського союзу буде зобов'язувати державу при вирішенні всіх питань, починаючи з реабілітаційних, у післяокупаційний період. Одночасно буде розроблятися законодавство, яке створюватиме максимальну збалансованість у вирішенні кримських питань. Простіше кажучи, Україна, зміцнюючись на шляху до НАТО та ЄС, наближає повернення Криму", - впевнений Чубаров.

Справа військовополонених моряків

В Одесі 26 курсантів випускного курсу Інституту Військово-Морських сил Національного університету "Одеська морська академія" отримали перше офіцерське звання "лейтенант", військово-морські кортики та дипломи за освітньо-кваліфікаційним рівнем "магістр". Командувач ВМС ЗС України особисто вручив лейтенантські погони батькам полонених моряків Богдана Головаша та Владислава Костишина та висловив вдячність за виховання мужніх синів, патріотів, справжніх героїв України. Під час заходу випускники підняли таблички з написом "Волю бранцям війни" на знак підтримки своїх побратимів.

На Росії слідчі допитали українського військовополоненого моряка, старшого матроса бронекатера "Нікополь" В'ячеслава Зінченка, повідомив адвокат Микола Полозов. "Під час допиту В'ячеслав ще раз заявив слідству, що є військовополоненим, повідомив відомості, передбачені статтею 17 третьої Женевською конвенцією (ПІБ, дата народження, звання) на інші запитання слідчого відповідати відмовився, скориставшись правом не давати свідчення", - зазначив Полозов. Моряк отримав вже понад 30 листів з Франції, США, Німеччини, Канади, України та Росії.

Слідче управління ФСБ Росії провело додатковий допит захопленого біля Керченської протоки українського військового, співробітника СБУ Андрія Драча, повідомив адвокат українця Андрій Пепа. "Згідно зі ст. 17 Женевської конвенції Андрій як військовополонений повідомив лише відомості про свою особу (П.І.Б., дату народження і звання). На інші запитання відповідати відмовився, пославшись на ст. 47 КПК РФ", - написав адвокат.

Санкції діють

В окупованому Криму позбулися технічної підтримки американської компанії Mercury Marine, що поставляє стаціонарні і підвісні двигуни для катерів. Вони використовуються, зокрема, на швидкісних човнах виробництва "Мньов". Високопоставлений чиновник розповів, що для повноцінного обслуговування стаціонарних дизелів в складі човнів БЛ-680 потрібне сертифіковане діагностичне обладнання, здатне зчитувати помилки з електронного блоку управління, і спеціальні стенди. Обсяг поставлених за попередні роки тільки в інтересах ВМФ Росії двигунів американської фірми налічує 500 одиниць.

Пожежа танкерів біля Керчі

У Чорному морі біля берегів Криму почався шторм. Саме у цій зоні перебувають два танкери Maestro і Candy, що продовжують горіти після вибуху газу 21 січня. "Хвиля – до 3,5 метрів, температура – плюс два градуси, це означає, обмерзання періодичне на вітрі. Судна перебувають у штормових умовах", – заявили в Росморрічфлоті. Додамо, що на танкерах з'явилися нові осередки пожежі: їхня кількість за останні три дні зросла до шести.

Відповідь на агресію окупантів

Україна має намір провести військові навчання на полігоні Ягорлик в Херсонській області, що межує з окупованим Кримом. "Загалом, на 2019 рік заплановано чотири навчання з бойовою стрільбою ЗРК "Бук-М1", ЗРС С-125, С-300П/ПТ/В1. Буде проведено більше півтори сотні різноманітних заходів бойової підготовки, таких як командно-штабні, тактичні навчання, тренування чергових сил тощо. Всі вони відбуватимуться на фоні створеної обстановки, максимально наближеної до бойової", – вказується в повідомленні повітряних сил ЗСУ.

Порушення прав людини

Україна готова протягом кількох днів передати Росії засуджених в Україні росіян в обмін на політв'язнів Кремля, заявила перший заступник голови ВР України Ірина Геращенко. "Тільки визнайте, що ви їх сюди послали, що вони сидять в українських тюрмах, що вони всі нвписали листи Путіну… Так ми готові їх віддати, тільки поверніть нам Сущенка, Гриба, Карпюка, Клиха, Сенцова і всіх інших наших політв'язнів. Так само Україна готова передати всіх тих засуджених сепаратистів, які підпадають під 6 пункт Мінських угод, в обмін на заручників, утримуваних незаконно на території Донецької та Луганської областей", - зазначила Геращенко.

Синод Православної церкви України створив православну місію допомоги жертвам порушення прав людини та особам, позбавленим волі, яка опікуватиметься звільненням українських політв'язнів Кремля, повідомив Митрополит Київський і всієї України, предстоятель Православної церкви України Епіфаній. "Ми і відкрили таку місію, яка в майбутньому буде робити все задля того від імені нашої церкви, щоб ці хлопці (українські політв'язні Кремля - Ред.) повернулися і тут разом із Романом (Сущенком - Ред.) ми могли відсвяткувати його наступний день народження", - зазначив Епіфаній.

Засудженого в анексованому Росією Криму у "справі українських диверсантів" українця Євгена Панова перевезли до виправної колонії №6 російського Омська. "Дізналися, що змученого Євгена Панова перевезли до шостої колонії Омська. Сьогодні тут мінус 37. Це наче кінцевий пункт його етапу. Тут він буде чекати свободи. В цих стінах вже сидів один український політв'язень - Дмитро Штибліков. Восени 2018 в колонії стався бунт. В'язні протестували проти знущань та катувань збоку адміністрації колонії. Дмитра звідти вивезли. Тепер місце особливо небезпечного українця там зайняв Женя", - розповів брат Панова Ігор Котелянець.

В селі Оріхове Сакського району незаконно анексованого Криму російські силовики провели обшук у проукраїнського активіста Олега Приходька. "Була ціла юрба силовиків, зі зброєю. Забрали мій і дружини комп'ютер, телефон, українську символіку, прапори. Навіть у машині. Також забрали макети німецьких автоматів. Обшук вони пояснили тим, що вночі в Саках були розбиті могили радянським льотчикам, намальована свастика. І вони чомусь вирішили прийти до мене", – розповів чоловік. Після обшуку його відвезли до Сімферополя і сказали, що "проводитимуть експертизу того, що забрали".

Засуджені Росією до тюремних термінів українці Володимир Балух і Роман Сущенко відзначили день народження. Українському активісту з Криму Балуху виповнилося 48 років, журналісту Сущенку - 50. У день народження Балуха активісти "Кримської правозахисної групи" провели на Майдані Незалежності в Києві акцію "Свободу Балуху". На акції всі бажаючі змогли написати листа засудженому. До ув'язненого журналіста Романа Сущенка навідався його громадський захисник Марк Фейгін.

Підконтрольний Росії Київський райсуд Сімферополя продовжив арешт кримськотатарському активісту Едему Бекірову до 12 квітня. Представник російського слідства на суді клопотав про продовження арешту на підставі того, що у Бекірова є українське громадянство, і він "може втекти на територію суміжної держави.

Росія приховує реальний стан здоров'я громадянина України Едема Бекірова, арештованого у анексованому Криму, і, таким чином, порушує права людини, заявила українська омбудсвумен Людмила Денісова. Вона наголосила, що стан здоров'я Бекірова надкритичний. Під час так званого медичного обстеження в республіканській лікарні імені Семашка інваліда першої групи Бекірова "підсадили" на інсулін, хоча за 18 років хвороби він був не інсулінозалежним. Також у Бекірова виникла алергічна реакція через грибкові відкладення на стінах камери.

Акція на підтримку незаконно утриманого кримського активіста Едема Бекірова відбулася на Херсонщині на день народження політв'язня. З самого ранку люди вийшли на трасу "Харків – Сімферополь" та розгорнули плакати з вимогою звільнити Бекірова, якого російські окупанти незаконно тримають за ґратами вже понад два місяці.

Маріонетковий Київський районний "суд" Сімферополя відмовив фігуранту другої Бахчисарайської "справи "Хізб ут-Тахрір" Мемету Белялову в задоволенні апеляційної скарги на заборону побачень з родичами. "Суд" посилається на те, що такі побачення можуть "нашкодити слідству".

Премія ЮНЕСКО

Міністерство інформаційної політики та Міністерство закордонних справ (МЗС) запропонували кандидатури незаконно засуджених на Росії і в окупованому Криму українських журналістів Романа Сущенка та Миколи Семени на премію ЮНЕСКО/Гільєрмо Кано. Кожна країна може подати не більше трьох кандидатів на цю премію, а для України нині є надзвичайно важливим, аби Сущенко та Семена були відзначені цієї нагородою.

Порушення свободи віросповідання

Окупанти збираються забрати єдиний в Криму храм ПЦУ: в Сімферополі виселяють із храму українську церкву. Про це повідомив архієпископ Євстратій (Зоря). "Архієпископ Клімент з вірянами собору святих Володимира і Ольги в Сімферополі потребують від усіх молитви - окупанти надіслали припис про "звільнення приміщень, - заявив архієпископ. - Єдиному українському православному храму в цьому місті загрожує знищення. Очевидно, що це є помстою Москви, в тому числі за правозахисну діяльність владики".

Мовний геноцид

У севастопольських школах українську мову викладатимуть тільки в перших класах, заявив "директор" департаменту Ігор Білозьоров на зустрічі з членами Українського національно-культурного товариства Севастополя. Учні другого, третього, четвертого і старших класів не будуть вивчати українську мову, бо вони не вивчали цей предмет за російською програмою і за підручниками, затвердженими на Росії. Той факт, що багато севастопольських дітей навчалися в школах українською мовою до 2014 року, до уваги братися не буде.

"Мертві душі" на виборах

МВС України проводить моніторинг ситуації, щоб в реєстрах виборців не було "мертвих душ" з анексованого Криму і окупованої частині Донбасу, розповів міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков. "Ми будемо дуже пильно перевіряти, щоб в реєстрі виборців не було ні "мертвих душ", ні ситуації, коли за людину хтось проголосує", - заявив Аваков. Він також зазначив, що, за даними МВС України, останнім часом кількість людей, які перетинають лінію дотику і реєструють своє місце проживання в іншому місті, щоб проголосувати, збільшилася в шість разів.

Депортація російської блогерки

Прикордонники не пропустили на територію України громадянку Росії, відому відеоблогерку та телеведучу Анастасію Івлєєву. Жінка прилетіла в Київ рейсом із Мінська. "У ході прикордонного контролю співробітники Держприкордонслужби з'ясували, що мандрівниця перебувала в АР Крим у 2017 році. З її пояснень – на півострів вона їздила відпочивати і потрапила з території Росії авіаційним транспортом", – повідомили у відомстві. Через порушення законів України росіянці заборонили в'їзд в Україну терміном на три роки та відмовили у перетині кордону.

Екокатастрофа в Чорному морі

Росія продовжує видобувати токсичний пісок на тимчасово окупованій території Криму, що може призвести до екокатастрофи та загрожує життю та здоров'ю людей. Хвостосховища (спеціальні споруди для безпечного зберігання токсичних речових), призначались для збору отруйних відходів Камиш-Бурунського залізорудного комбінату і діяли з 1968 р. по 1994 р. У хвостосховищах кількість миш'яку перевищує гранично допустиму концентрацію (ГДК) в 500 разів, сурми - у 3 рази, ванадію - у 3,5 рази, хрому - у 1420 разів. Видобуток токсичного піску на тимчасово окупованій території АР Крим продовжується.

У прокуратурі АР Крим повідомили про досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо незаконного забруднення Чорного моря. "Відкрито кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 240 КК України (порушення правил охорони або використання надр)", – повідомили у прокуратурі. Видобуток піску в районі Верхньо-Чурбашского і Нижньо-Чурбашського хвостосховищ, де зберігалися отруйні відходи залізорудного комбінату в Керчі, може призвести до екологічної катастрофи в Керченській протоці і Чорному морі.

Податок на майно

У податковій службі окупованого Криму обіцяють, що іноземні громадяни, які мають нерухомість на території півострова, сплачуватимуть податок на майно. Зараз відомство працює з базою даних об'єктів нерухомості. "Якщо у людини, жителя Києва, наприклад, є дача на Південному березі Криму, і він там відпочиває, то у нього буде обов'язок платити тільки податок на майно після того, як він буде введений", - пояснив "очільник" податкової Роман Наздрачев.

Британські продавці шаурми їдуть в Крим

ЗМІ з'ясували, які британці зібралися до окупованого Криму. Делегацію в складі близько 15 людей очолить депутат Європарламенту Білл Етрідж. Серед запрошених - політики-популісти та керівник компанії Tikka Kebab. У 2017 році Етрідж вже відвідував Крим. Глава Лібертаріанської партії Ендрю Візерз повідомив, що дізнався про підготовку поїздки своїх однопартійців до Криму із ЗМІ. У партії додали, що зараз розслідують обставини попереднього візиту Етріджа в Крим. Координаційний комітет партії наразі готує повідомлення, що припускає виключення зазначених членів партії.

З туристів здиратимуть більше

В окупованому Криму здиратимуть з відпочивальників ще більше: з 1 травня курортний збір вже почнуть стягувати в декількох районах. Сума збору складе 10 рублів на добу з людини. Ціни на путівки на відпочинок в Криму в 2019 році можуть зрости на 6-8%, повідомив журналістам голова комітету з санаторно-курортного комплексу і туризму російського парламенту Криму Олексій Черняк на Регіональному туристичному форумі в Єкатеринбурзі.

Google вирішив "віддати" Крим Росії...

Компанія Google найближчим часом начебто має намір змінити позначення територіальної приналежності Криму. Те, що він значився українською територією, за словами представників Google Russia - технічна помилка. Голова комітету Держдуми Росії з безпеки і протидії корупції Василь Піскарьов повідомив, що "помилка буде виправлена найближчим часом". Також зазначається, що цей "інцидент" не має під собою політичного підґрунтя, а є технічним збоєм.

...а у Франції Крим в Росії відберуть

Посольство України у Франції звернулося до агентства Agence France Press з вимогою виправити карту з некоректною – російською – приналежністю Криму. "Посольство звернулося до керівництва агентства з вимогою вжити необхідних заходів для виправлення ситуації та неповторення подібних випадків у майбутньому. Очікуємо на адекватну відповідь", - йдеться у повідомленні.

Крим на стародавніх картах

Виставка "Чорне море і Крим на стародавніх картах України" відкрилася в італійському місті Фано. У композиції представлені оригінали понад двадцяти географічних карт періоду XVI-XVIII століть із зображенням Кримського півострова і Чорного моря з приватної колекції місцевого вчителя німецької мови Альдо Тенедіні. Колекція рідкісних екземплярів картографії налічує близько сорока зразків. На них зображені українські території, якими їх бачили європейські картографи тих часів. Виставку, присвячену Україні, колекціонер організував за підтримки місцевої влади та посольства України в Італії.

Смертельний керченський коледж втратив директора

В окупованому Криму звільнилася директорка коледжу, де стався масовий розстріл. Ольга Гребенникова звільнилася за власним бажанням. Чи пов'язано це з трагічними подіями в коледжі 17 жовтня, коли загинула 21 людина - невідомо. Хто прийде їй на зміну, джерела не повідомляють.

Продали архітектурну пам'ятку

Окупаційна "влада" Ялти продала історичну будівлю, зведену в центрі міста в 1901 році, - готель "Метрополь". Готель купили за 3 мільйони доларів. Про нового власника "Метрополя" нічого не розголошується. Історична будівля внесена до списку об'єктів культурної спадщини Криму, проте з її фасаду частково обвалилася штукатурка, балкони в аварійному стані, а двері прогнили. Будівлю не можна зносити і перебудовувати, дозволяється лише проведення реконструкції та реставрації на підставі заздалегідь затверджених проектів.

Окупанти хочуть розвернути річки

Так збираються подолати посуху на окупованому півострові. Місцеві гідрологи пропонують осушити русла річок, пустивши їх по трубах в степ, запобігши стіканню води в море. Одна з пропозицій - відбір води поверхневого стоку великих річок Чорної, Бельбека, Качі, Альми, Західного Булганака і Салгіра. Їх хочуть "перехопити" перед скиданням в море і направити в Міжгірне водосховище, яке раніше наповнювалося за рахунок дніпровської води. Експерти заявляють, що для реалізації цього проекту буде необхідно вкласти близько 200 кілометрів труб, і сумніваються, що всю прісну воду вдасться забрати.

Севастополці залишаться без "Бельбека"

Окупований Севастополь залишився без цивільного аеропорту "Бельбек". Попередній відбір підрядників на проектування реконструкції та розвитку громадянського аеропорту "Бельбек" припинено без пояснення. У інформації про припинення закупівлі повідомляється, що це сталося "на підставі п. 6.1. Торговельної процедури, де йдеться, що замовник "вправі відмовитися від проведення кваліфікаційного відбору без пояснення причин в будь-який момент, до підведення підсумків процедури закупівлі". Аеропорт подвійного призначення "Бельбек" повинен був відкритися в 2020 році. На розвиток його громадянського сектора закладено 1,762 млрд рублів з федеральної цільової програми.

Нищення червонокнижних безсоромниць

У парку Перемоги в анексованому Криму в Севастополі окупанти знищують рослини, занесені до Червоної книги Криму. Про те, що в парку Перемоги екскаватори ламали і викорчовували рідкісні дорослі дерева, розповіла мешканка Севастополя. "Вони зламані або викорчувані під корінь, тому що там проводилися екскаваторні роботи", - каже жінка про суничник, що раніше ріс в парку, внесеному до Червоної книги Криму. Він відомий серед місцевого населення як "безсоромниця" або "курортниця".

"Міст не для авто"

У мережі показали фото геть порожнього Керченського мосту. "Міст не для авто", - прокоментувала фото RoksolanaToday & Крим. У коментарі до інших світлин мосту блогерка підняла тему про шкоду, яку завдає ця споруда. "Це ж просто найдорожчий в світі паркан! Бетонний частокіл, що перешкоджає судноплавству, який шкодить екосистемі і недовговічний, бо будувався як паркан, а не як міст", - зазначила в дописі RoksolanaToday & Крим.

Окупаційний рахунок за Крим

На Росії порахували, скільки Україна винна за повернення Криму. "За послуги з окупації Криму Україна повинна РФ більше трильйона рублів. Вважайте: це на 80% дотаційний регіон - РФ витрачає на нього 140 млрд руб. на рік, за 5 років. Плюс Кримський міст 230 млрд руб. Енергетика, дороги - ще 100. Разом - трильйон. Нехай розрахуються і забирають назад", - пише користувач Вадим Жартун в Twitter. У мережі одразу почали обговорювати виставлений "рахунок".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Будь проклята, весна-2014!: В Криму не можуть пройти на пляжі та чекають катастрофи з Керченським мостом.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme