Посуха: Білогірські водосховища не вирішать водну проблему окупованого північного Криму

Російська "влада" в анексованому Криму прийняла рішення в 2019-2020 роках побудувати водовід, який забезпечить подачу води на північ півострова з Тайганського водосховища в Білогірському районі

На думку господаря сафарі-парку "Тайган" Олега Зубкова Білогірські водосховища не вирішать водну проблему окупованого північного Криму, передає Depo.Крим з посиланням на "Новини Криму".

"Це називається "не вір очам своїм"! З одного боку я вже три роки щодня дивлюся на висохле Тайганськоє водосховище з голою греблею, що і розсихається, зарослим травою дном, а з іншого боку я чую і читаю про плани кримської влади напоїти водою Тайганського водосховища північний Крим.

Води в Тайганському водосховищі не вистачило навіть забезпечити водою парк левів "Тайган" і сусідній садовий кооператив. Я був змушений домагатися дозволу на те, щоб будувати дорогий трубопровід в три км з трьома насосними станціями з Білогірського водосховища, щоб забезпечити водою свій парк", - розповів бізнесмен.

На його думку, і Белогорськоє водосховищі не в змозі забезпечити водою північний Крим, так як вже витрачає всі ресурси на водозабезпечення посушливого східного Криму.

"Але навіть якщо качати будуть з більш повноводного Білогірського водосховища, яке в останні роки живить східний Крим, то і в ньому немає води в достатній кількості, щоб живити ще і північ Криму. Через недостатню кількість води в Білогірському водосховище в 2018 році подачу води в східний Крим припинили вже в липні місяці", - заявив Зубков.

Начальник відділу гідрології Кримського управління з гідрометеорології та моніторингу навколишнього середовища Наталія Охременко повідомляла, що за станом на 24 грудня 2018 року через водосховищ природного стоку найбільша наповнюваність була в Загорську - 20,114 млн кубометрів води (71% наповнюваності). Менша - в Тайганськоє водосховище, де обсяг фактичного наповнення склав 1,321 млн кубометрів води (8%).

Нагадаємо, що окупанти обіцяють воду півночі Криму до 2020 року.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим