Постпред повідомив, чому не варто надавати Севастополю особливий статус

Постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич висловився з приводу можливих змін у Конституції з приводу особливого статусу Севастополя

Постпред повідомив, чому не варто надава…

Про це він написав у своєму "Фейсбуці", передає Depo.Крим.

Посдаовець зазначає, що треба відійти від радянського минулого, де військовим містам надавали особливий статус. Такий статус свого часу сприяв окупації Севастополя. "Спершу хочу сказати – про місто Севастополь ніхто не забув. Маємо відійти від радянського та російського наративу про особливі статуси для окремо взятих міст. Переконаний, в Україні не повинно бути особливого статусу для будь-яких міст. Місто Київ як столиця має статус міста-столиці і це предмет окремого регулювання, але це не особливий правовий статус. При цьому, саме особливий правовий статус Севастополя по факту став однією з причин окупації півострова в 2014 році. Саме він, по суті, створив підстави для розміщення на території України військової бази іноземної держави, яка в подальшому це використала для захоплення наших територій та розв’язання війни, міжнародного збройного конфлікту, окупації частин території нашої держави", – пише Антон Кориневич.

Також він зазначає, що українські політики також повинні зважати на міжнародну адвокацію питання невизнання спроби анексії Криму та сталість позиції на міжнародній арені. "В усіх міжнародних документах, резолюціях міжнародних організацій зафіксовано "АРК та м. Севастополь" як невід‘ємні складові частини території України, окуповані Російською Федерацією. Тож питання м. Севастополя цілком можна обговорювати в парламенті і подумати, наприклад, про відповідне перехідне положення на час тимчасової окупації", – зазначає постпред президента.

Нагадаємо, у президентському законопроекті №2598 "Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)" не згадується про спеціальний статус міста Севастополь.

Довідка: 13 грудня президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект №2598 "Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)".

Згодом міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявив, що законопроект президента Володимира Зеленського №2598 про децентралізацію в країні має на меті виконання Києвом Мінських угод.

16 грудня на офіційному порталі Верховної Ради з'явився текст законопроекту №2598 "Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)".

Згідно з новим законопроектом про децентралізацію, нові місцеві вибори в Україні, ймовірно, відбудуться в травні 2020 року.

Також повідомлялося, що у президентському законопроекті №2598 "Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)" не згадується про спеціальний статус міста Севастополь.

Окрім цього, ми писали про те, що цього тижня Верховна Рада має на меті направити законопроект №2598 "Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)" до Конституційного суду України.

У Кремлі заявили, що мають намір ретельно вивчити законопроект Володимира Зеленського №2598 "Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)".

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme