Половину державних медустанов окупованого Криму можуть закрити 1 січня

Із новим роком в анексованому Криму може прийти катастрофа медгалузі: половина державних закладів можуть не пройти ліцензування

  • Крим
  • 8 листопада 2018 12:24

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на "Новини Криму".

Інформація про катастрофічне становище з ліцензуванням медустанов Криму, що була озвучена аудитором Рахункової палати Росії Юрієм Росляком на засіданні комітету Держдуми з бюджету і податків, отримала офіційне підтвердження у відповіді міністра охорони здоров'я російського "уряду" Криму Олександра Голенко.

Стан вкрай ускладнюється двома моментами: часом, який залишився для функціонування лікувальних закладів без належних російських ліцензій, і жалюгідним станом самих закладів.

У відповіді "міністра охорони здоров'я" Криму відзначено, що "затримки з отриманням ліцензії є у ​​медичних організацій державної форми власності і пов'язані вони насамперед з невідповідністю приміщень санітарним правилам і нормативам (відсутність системи вентиляції, централізованого гарячого водопостачання, локальних очисних споруд, ефективної системи відведення стоків, невідповідність площ вимогам СанПИН та інше)".

"Згідно з даними реєстру ліцензій, Міністерством охорони здоров'я РК видані ліцензії на здійснення медичної діяльності 587 організаціям різної форми власності. Всього, на поточну дату в веденні міністерства знаходиться 98 медичних та інших організацій, з них 85 підлягає ліцензуванню. Із зазначених 85 організацій 44 отримали ліцензії на здійснення медичної діяльності (25 лікувальних установ, 17 санаторіїв і 2 інші організації). Даний показник складає 45,6% від загальної кількості підвідомчих медичних організацій", - йдеться в листі.

Що стосується часу, відведеного на усунення всіх недоліків, то його, судячи з інформацією МОЗ, не залишилося: "В даний час, постановою уряду РФ від 09.03.2015 №207 термін, протягом якого допускається здійснення медичної діяльності на території РК без отримання ліцензії, встановлений до 1 січня 2019 року".

Нагадаємо, що після окупації Крим залишили кваліфіковані онкологи.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим