Патріарх Філарет зустрівся з батьком військовополоненого моряка Василя Сороки

Сьогодні, 5 грудня, Святійший Патріарх Філарет зустрівся з батьком військовополоненого українського моряка ВМС України Василя Сороки Віктором Сорокою

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на Синодальне управління військового духовенства УПЦ КП.

Віктор Сорока розповів Святійшому Владиці про зусилля, які він разом з іншими батьками докладає для того, щоб визволити своїх дітей з полону. Від імені батьків усіх моряків Віктор Сорока звернувся до Патріарха Філарета з проханням закликати Кремль стати на законний шлях по відношенню до українських бранців.

Перший заступник Голови Синодального управління протоієрей. Тарас Мельник, який був присутній на зустрічі, запевнив Віктора Сороку, а в його особі і всіх батьків моряків, що по усіх храмах України лунають молитви за їхній дітей – мужніх моряків.

Батько моряка говорить, що його сина Василя було поранено під час подій в Керченській протоці і поки що немає жодної інформації про стан його здоров'я. "Окрім тих моряків, яким російський суд обрав запобіжний захід і яких бачили в суді, відомостей про інших наразі немає. По відношенню до наших двох Андріїв - матроса і мого сина старшого лейтенанта – нічого не відомо, до них не допускають адвокатів", - говорить пан Віктор.

Довідка: У неділю 25 листопада українські військові кораблі здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь. Однак замість того, щоби забезпечити проходження Керченською протокою, російські диспетчери викликали кораблі ФСБ. Невдовзі російські прикордонні кораблі типу "Соболь", "Дон", "Мангуст" та "Суздалець" здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Згодом командування Військово-морського флоту України підтвердило захоплення українських кораблів російськими спецпризначенцями.

Нагадаємо, що у Кропивницькому підняли прапор ВМС на підтримку полонених моряків.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим