Омбудсвумен розповіла, що отримала невтішні новини про в'язня Кремля Балуха

Уповноважена з прав людини ВР України зазначила, що від українського політв’язня Володимира Балуха утримують в ШІЗО колонії на Росії у жахливих умовах на воді та хлібі

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на "Фейсбук" української омбудсвумен Людмили Денісової.

Уповноважена з прав людини ВР України розповіла, що знову отримала невтішні новини від українського політв’язня Володимира Балуха, якого утримують у виправній колонії в Торжку, Тверської області на Росії.

"Володимира утримують в ШІЗО колонії у жахливих умовах на воді та хлібі. Помістили його туди з незрозумілих причин майже відразу після етапування у цю колонію. Тюремники постійно продовжують термін утримання Володимира у штрафному ізоляторі, хоча за російським законодавством він становить лише 15 діб, - розповіла Денисова.

Омбудсвумен зазначила, що в умовах штрафного ізолятора у Володимира Балуха значно погіршився стан здоров’я. У нього набрякли ноги, що може свідчити про проблеми з нирками.

"Раніше я вже неодноразово зверталася до російських посадовців та міжнародної спільноти, у тому числі до МКЧХ, щоб до нього допустили лікарів та надали мені медичні довідки про його стан. Нагадаю, що Володимир Балух минулого року голодував більше 200 днів, що позначилось на його здоров’ї", - поінформувала Денисова.

Крім того, Балух у своєму листі активістці Українського культурного центру в Криму повідомив про те, що до нього не допускають українських консулів через нібито його російське громадянство, яке з’явилось у нього через кримську прописку.

"Ми не маємо ніяких підтверджень цьому і вважаємо його своїм громадянином. Зазначу, що кримського фермера Володимира Балуха у 2016 році було взято під варту та засуджено як громадянина України. Тому недопущення дипломатичних працівників суперечить нормам Віденської конвенції про дипломатичні зносини та іншим міжнародним договорам", - акцентувала Денисова.

Вона додала, що звернулася до Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна з тим, щоб він доручив Посольству України в Російській Федерації направити ноту до дипломатичної установи Російської Федерації з вимогою забезпечити особисту зустріч дипломатичному працівникові України з громадянином України.

Нагадаємо, на Росії Балуху продовжили тримання у штрафному ізоляторі на 15 діб.

8 травня стало відомо, що представника консульства України в Росії не допустили до політв'язня Володимира Балуха.

Раніше повідомлялося, що адміністрація колонії в Тверській області, в якій утримують українського активіста Володимира Балуха, систематично поміщає його у штрафний ізолятор для того, щоб виключити його умовно-дострокове звільнення.

Довідка: ФСБ затримала Балуха 8 грудня 2016 року.

Співробітники ФСБ заявили, що на горищі будинку, де живе Балух, виявили 90 патронів і кілька тротилових шашок. Підконтрольна Кремлю влада Криму також вимагала від нього зняти встановлену на стіні його будинку табличку "Вулиця Героїв Небесної сотні, 18".

Захист активіста і правозахисники стверджують, що він став жертвою репресій через свою проукраїнську позицію.

25 січня в анексованому Росією Криму суддя так званого "Керченського міського суду" Олександр Ковальов не задовольнив клопотання захисту українського активіста Володимира Балуха про його умовно-дострокове звільнення.

Незаконно засуджений в анексованому Криму український активіст Володимир Балух не має наміру просити про помилування.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим