Окупованому Криму загрожує ще одна екологічна катастрофа, - експерт

Це пов'язано з тим, що окупанти розбирають сховища відходів металургійного виробництва, накопичених в результаті роботи Камиш-Бурунського залізорудного комбінату

Як повідомляє Depo.Крим за інформацією керівника центру Військово-політичних досліджень Дмитра Тимчука, існує висока ймовірність різкого погіршення екологічної ситуації на окупованому Росією півострові Крим. Зокрема - в районі міста Керч.

Це пов'язано з розбиранням комерційними будівельними підприємствами, контрольованими Росією, сховища відходів металургійного виробництва, накопичених в результаті роботи Камиш-Бурунського залізорудного комбінату в контексті видобутку сипучих будматеріалів.

Створені на місці кримських озер Нижньо-Чербуське і Верхньо-Чербуське сховище відходів металургії - це гідротехнічні споруди, які містять токсичні речовини у вигляді мілкодисперсних частинок. Вміст в них фосфору, хрому, ванадію і миш'яку перевищує гранично допустиму концентрацію в 30-150 разів, в залежності від місця забору проби. При цьому, накопичені запаси сипучих відходів на сьогоднішній день використовуються в якості добавки при виготовленні цементу і будівельного піску.

Ця ситуація може привести до спалаху масових захворювань населення, а також загрожує флорі та фауні на сотні кілометрів від сховищ, шляхом поширення токсичних речовин морською водою вздовж узбережжя Чорного моря.

ДОВІДКА ІС: Камиш-Бурунський залізорудний комбінат - в даний час закрите підприємство з видобутку, збагачення та агломерації руд заліза (в т.ч. з домішками миш'яку, фосфору та ін.) В районі Керчі, раніше виробляв офлюсований агломерат залізних руд і флюсовий вапняк.

Включає три залізорудних і один вапняковий кар'єри, дробильно-збагачувальну і агломераційну фабрики, ін. об'єкти. Порт Камиш-Бурунського комбінату російські окупанти активно використовують: в 2015 році вони "націоналізували" ТОВ "Керченський морський порт "Камиш-Бурун", а в 2017 році він був узятий під охорону Кримського загону Краснодарського філії відомчої охорони Мінтрансу Росії.

Нагадаємо, що восени екокатастрофа сталася в окупованому Армянську.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme