Окупований Крим втрачає туристів

Цього літа росіяни найчастіше літають до Москви, Сімферополя і Сочі, - до таких висновків прийшли аналітики туристичного сервісу "Туту.ру", вивчивши продажу авіаквитків на дати з 1 червня по 1 вересня 2019 року  

Окупований Крим втрачає туристів…

При цьому квитки до окупованого Криму для росіян як і раніше залишаються найдорожчими - 16 202 рубля туди і назад. Політ в Сочі і назад коштує в середньому 15 074 рубля, передає Depo.Крим з посиланням на "Новини Криму".

На початку серпня "міністр" курортів і туризму Криму Вадим Волченко повідомив, що на півострові цього року вже відпочили понад 4 мільйонів туристів, що на 11% більше показників аналогічного періоду 2018 року.

Не згоден із "урапатріотичним" виступом чиновника голова громадської організації "Курортний Крим" Олександр Бурдонов, котрий  не бачить збільшення туристичного потоку на півострів, але спостерігає інші тенденції: росіяни все менше витрачають грошей на відпочинок в Криму.

"Бюджетний і малобюджетний відпочинок помітно користується попитом. Відповідно, з точки зору завантаження, судячи по магазинах, по послугах, по сервісу на тих об'єктах, які я знаю, в загальному йде зниження. У всіх по-різному: у когось 4%, у кого-то 20-30%. Щоб у когось стало краще, не пригадаю. Це я порівнюю з 2018 роком. Щодо завантаження, в липні була погода погана, народу не було, хоча вода прогрілася - і тим не менш 50% завантаження, десь 20-30%".

А ось як оцінив курортний сезон в цьому році блогер з Криму Олександр Гірський на своїй сторінці в "Фейсбуці".

"Сезон дуже рваний - то порожньо, то сумно. Народ поїхав, основна маса туристів на автомобілях. Кочують по Криму, зупиняючись на 2-3 дня, чим дуже сильно дратують готельєрів та приватний сектор. Масовий турист не готовий платити вище 2500 рублів за номер, більшість знімають по 1200-1800 рублів на добу на сім'ю. Ціна койко-місця 250-300 рублів і не вище ... Дешеві столові ще в тренді, але кухня в номері для багатьох туристів переважніше. У Криму ціни однозначно вище, особливо в курортних селищах ... Отельери просіли на 20-40% у виручці за порівняння з минулим роком, а кости виросли. Всі сподіваються на відкриття залізничного мосту, але бояться, що поїде ще більш бюджетний клієнт".

Генеральний директор Sudak Hostel Наталія Кириченко зазначає, що в цілому туристів на півострові цього року менше, в порівнянні з сезоном 2018-го.

"У принципі, я згодна з тим, що пише Олександр Гірський. Але оскільки у мене хостел, у мене і є такі мандрівники на два-три дні, які кочують по містах. Я спостерігаю, що розкішних умов ніхто з туристів не шукає. Всі звертають увагу в першу чергу на вартість, на ціну і на набір послуг, який пропонується. Такого туриста, який просто б витрачав гроші направо і наліво, його в Криму вже не спостерігається. Економлять на екскурсіях - вважають за краще їхати самостійно, організувати свій відпочинок. Найголовніше, щоб було зручно поспати і вода - помитися. Не можу сказати, що всі поголовно готують на кухні. Є столові бюджетні, в Судаку у нас є доставка їжі, цілком нормальна їжа".

Директор української громадської організації "Центр розвитку туризму" Володимир Царук звертає увагу на те, що в окупованому Криму немає об'єктів, які зацікавили б туристів з грошима. Також фахівець відзначає, що під час відсутності прямого авіасполучення зі світом Крим не зможе стати привабливим туристичним регіоном.

"Ті, у кого є гроші, поїхали в хороші готелі в Туреччину і в Іспанію. У кого грошей поменше, їдуть в Сочі і на інші чорноморські курорти. Ті, у кого грошей взагалі дуже мало, природно, приїжджають до Криму, але і їх достатньо небагато. Міст, звичайно, є, але добиратися все-таки досить далеко. Тому все це разом приносить такий результат. Поки не буде більш зрозумілою логістики в Крим і міжнародних рейсів - ми ж бачимо, що в Україні туристів стає більше за рахунок іноземців - не буде і збільшення турпотоку, які б там мости не робили".  

Нагадаємо, що у мережі на фото показали "колони туристів" на путінському мосту в Крим.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme