Окупантів не цікавить думка ЮНЕСКО щодо знущань над Херсонесом

"Гагарінський суд" Севастополя відмовив колишньому співробітнику Херсонеса Анатолію Туманову у залученні ЮНЕСКО до розгляду позову щодо капбудівель на території історико-археологічного заповідника "Херсонес Таврійський"
 

Журналіст відділу новин
Окупантів не цікавить думка ЮНЕСКО щодо…

Про це повідомляє Крим.Реалії, передає Depo.Крим.

У Севастополі триває розгляд позову колишнього співробітника Херсонеса, реставратора Анатолія Туманова щодо капітальних бетонних будівель на території розкопок в історико-археологічному заповіднику "Херсонес Таврійський".

На засіданні 29 квітня Туманов заявив, що нові капітальні споруди на території "Херсонеса Таврійського" порушили його автентичність, просторові характеристики, спотворили ландшафт і закрили оглядово-оборонні стіни древнього міста. Через це, за словами позивача, ЮНЕСКО може виключити Херсонес зі списку культурної спадщини. Саме тому Туманов запропонував залучити ЮНЕСКО до розгляду позову.

Адвокати представників музею-заповідника і російського фонду підтримки гуманітарних наук "Моя історія", які виступають відповідачами у справі, заперечували проти залучення до процесу представників ЮНЕСКО. В результаті "Гагарінський суд" Севастополя в залученні ЮНЕСКО відмовив.

Туманов вимагає демонтувати капітальні будови на розкопках біля вежі Зенона, а також привести територію заповідника в належний стан.

Раніше повідомлялося, що Росія намагається як свої пропхати до списку ЮНЕСКО об’єкти культурної спадщини Криму.

Довідка

Після анексії Криму і Севастополя в 2014 році на території розкопок музею-заповідника "Херсонес Таврійський" встановили металеві та бетонні конструкції, провели інженерні комунікації, стародавні стіни використовують як основу для кріплення освітлювальної та звукової апаратури.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme