ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Окупанти визнали, що води на півночі Криму залишилося на два роки

Підконтрольна Кремлю влада окупованого півострова відкрито заговорила про дуже гостру проблему нестачі води

Depo.
13 вересня 2017 14:00
ФОТО: depo.ua

Прo це пoвідoмляє Depo.Крим з пoсиланням на "Примітки".

Найбільший дефіцит води відчуваються у північних районах півострова.

"Через півтора-два роки ресурс діючих свердловин буде вичерпаний, і це може привести до зупинки підприємств", - зазначив так званий міністр промислової політики Криму Андрій Васюта.

За словами чиновника, після перекриття Україною Північно-Кримського каналу на півночі окупованого півострова виник дефіцит води, а воду для потреб підприємств та побутових споживачів довелося піднімати з підземних джерел. Великий відбір активізував мінералізацію підземних вод.

На думку посадовця, вирішити проблему може будівництво великої опріснювальної установки. Вже є й інвестиційний проект, який передбачає створення енергоопріснювального комплексу "Північний Крим", який вироблятиме на добу 100 тисяч кубометрів технічної води, понад 15 тисяч кубів ропи та інших супутніх продуктів, генеруватиме 200 мегават електроенергії і 2000 гігакалорій теплової енергії.

Будівництво комплексу планують почати в 2019 році, а ввести його в експлуатацію - в 2021 році, окупляться інвестиційні вкладення протягом 11 років.

Найближчим часом в Красноперекопську і ще 96 населених пунктах північного і степового Криму планують встановити локальні станції доочистки води для постачання населення.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що перша дослідна опріснювальна установка для подачі води населенню буде змонтована в селі Кам'янка (Первомайський район) вже в 2017 році.

Більше кримських новин читайте на Depo.Кропивницький