Окупанти можуть зруйнувати унікальний склеп Деметри в Керчі  

Через сусідство з будівельним майданчиком унікальний античний склеп Деметри в Керчі може бути пошкоджений

Окупанти можуть зруйнувати унікальний ск…

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на "Новини Криму".

Таку інформацію на прес-конференції розповіла генеральний директор ДБУ РК "Східно-Кримська історико-культурний музей-заповідник" Тетяна Умрихіна.

Про небезпеку руйнування унікального пам'ятника античної похоронної архітектури та живопису - склепу Деметри, який розташований в районі приватної житлової забудови недалеко від центру окупованої Керчі, в травні заявили жителі міста. Тоді Умрихіна повідомила, що біля склепу зводять триповерхову будівлю, і це може негативно відбитися на стані архітектурної пам'ятки.

"Ми провели свої дослідження, і ця будівля знаходиться в двох метрах від нашого дренажу, спеціально створеного для склепу Деметри. Навіть якщо не порветься ніякий водовід, який рветься регулярно, то просто навантаження цієї будівлі поміняє водний баланс цієї ділянки", - побоюється вона.

За словами Умріхіної, керівництво заповідника неодноразово зверталося до компетентних органів з проханням відкликати дозвіл на будівництво, яке може призвести до втрати унікального об'єкта, однак результату на даний момент немає. "Ми просимо відкликати всі ці дозволи, тому що це пам'ятник архітектури, але у відповідь нічого", - стверджує Умрихіна.

Довідково. Склеп Деметри - гробниця античного Пантікапея на місці сучасної Керчі з комплексом частково збережених давньогрецьких фресок. Є об'єктом культурної спадщини федерального значення і унікальним пам'ятником античної похоронної архітектури та живопису.

Склеп знаходиться під землею, виритий в природному ґрунті. До похоронної камери веде вузький дромос (прохід) довжиною близько 4 м. Невелика похоронна камера має прямокутну основу і напівциліндричний звід. Стіни і склепіння покриті фресковим живописом на сюжети міфів про богиню родючості і землеробства Деметрі.

Культ богині Деметри був одним з найбільш шанованих в Боспорській царстві. У склепі були поховані жриці цієї богині.

Фото: Meest-Online.com.

Нагадаємо, що у мережі поширили фото сміттєзвалища неподалік "ватної гордості" - штабу морфлоту Росії в Севастополі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook