Окупанти доводять Крим до екологічної катастрофи, - вчений

Зневоднення і мілітаризація знищують біорізноманіття Криму, а перша ж серйозна посуха стане катастрофою для його екології

  • Крим
  • 7 листопада 2016 13:09

Про це в інтерв'ю "QHA" заявив кандидат біологічних наук, член Національного комітету з програми ЮНЕСКО "Людина і біосфера", директор біосферного заповідника "Асканія-Нова" ім. Ф. Е. Фальц-Фейна Віктор Гавриленко, передає кореспондент Depo.Кропивницький.

"Кримська земля в результаті тривалого зрошення стала "наркоманом". Вона втратила свою структуру, властиву темнокаштановим ґрунтам, вона виснажена. Без води там нічого рости не буде. Це прописна азбука. Рівень загрози на Кримському півострові ще не відчули саме через помірні погодні умови, які були останні два роки", - сказав Гавриленко.

Він також додав, що "орнітологи заповідника раніше щорічно проводили масштабні обліки від Джанкоя до Роздольного і далі до Сиваша. Але тепер ми не маємо вільного доступу в Північний Крим, оскільки нам не дозволять там працювати з відео- і фотоапаратурою і телескопічними трубами, без яких орнітологічні дослідження не проводяться".

"Росія є учасником практично всіх конвенцій щодо збереження біорізноманіття, але ніхто з її лідерів про це не замислюється, а також не допускає думки, що геополітичні інтереси, які начебто здійснюються в інтересах нації, врешті-решт бумерангом вдарять по такому біологічному виду, як людина, де б він не знаходився: у Криму, Києві, Москві чи Вашингтоні", - вважає вчений.

Нагадаємо, у Криму пересохло Тайганське водосховище, а запасів прісної води лишилося на рік.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook