Очікував затримання, але не звинувачень у "диверсії": Про що розповів Джелял у листі з-за ґрат

Оприлюднені листи затриманого російськими силовиками в Криму заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла

Журналіст відділу новин
Очікував затримання, але не звинувачень…

У першому листі з-за ґрат, що його оприлюднила "Кримська солідарність", Джелял розповідає про затримання, надії на те, що його невдовзі відпустять (які, вочевидь, навмисно провокували у нього представники російської спецслужби), розповідає про зустріч із ще одним фігурантом справи та розмірковує про те, що важко бути героєм із мішком на голові в очікуванні ударів.

За словами Джеляла, затримання не надто його здивувало, а от звинувачення у "диверсії" – вразило, передає Depo.Крим.

"Усі огляди, опитування і перебування в камері не особливо турбують. Я давно чекав такого розвитку подій. Здивувало, що мене взяли за "диверсії". Я ніколи і не думав подібним займатися, це не мій метод, але склалося як є. Намагаюся не морочитися з цього приводу, попереду допити, суди і так далі", – пише Наріман.

Розповів Джелял про допит за участі "класичних" "доброго" та "злого" слідчих, які зміняли один одного. "Іноді "злий" і "добрий" відлучали, і я чув розмови інших про те, які, м'яко кажучи, погані кримські татари. Думаю, такими розмовами, набитими відомими татароненавістніческімі цитатами, мене намагалися вибити з рівноваги. Я мовчав", – переповідає Джелял.

Розповів заступник голови Меджлісу й про те, як важко геройствувати у такій ситуації. "Я багато разів думав над тим, як поведу себе в подібній ситуації і знав, що це не найсильніша моя сторона. Ризикуючи повсякденно в публічному просторі, я хотів бути "стійким героєм" і тут, але..", – пише Джелял.

Він підтвердив, що затримані разом із ним зазнають тортур. "Ближче до четвертої ранку мені влаштували очну ставку з одним із хлопців. Я встиг запитати, чи в порядку він, на що він похитав головою. "Били?" У відповідь ствердно кивнув", – зазначає Джелял.

Заступник голови Меджлісу також зазначив, що під час проведення з ним перших слідчих дій, зокрема, коли його тримали з мішком на голові він перебував ще в статусі свідка.

Нагадаємо, українські правоохоронці розслідуватимуть затримання кримських татар як воєнний злочин.

 

Довідка

Російські силовики 4 вересня здійснили в Криму п’ять обшуків і після цього затримали п’ятьох кримських татар, зокрема заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу, активіста Нарімана Джеляла, котрий нещодавно повернувся з Києва, де брав участь у засіданнях Кримської платформи. Затриманим закидають диверсію на газопроводі.

Їхні співвітчизники вийшли під будівлю управління ФСБ Росії в Сімферополі, щоб дізнатися про долю затриманих. Ці активісти також були затримані, загалом близько 40 людей.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme