"Невидимий" український катер налякав росіян в Азовському морі

Український малий броньований артилерійський катер "Кременчук" зміг непоміченим наблизитися прямо до Керченської протоки, чим налякав росіян

Про це розповів командир катера, старший лейтенант Олександр Регула, повідомляє Depo.Крим з посиланням на "Укрінформ".

"Ми підійшли взагалі непоміченими. Вже потім вони нас побачили - давали координати, але ми, звичайно, їм не відповідали. Ми ж йшли в режимі" радіомовчання ". Вони спочатку думали, що це їх власні кораблі прикордонників. Тоді ми знову "загубилися" і з'явилися не в тому місці.

Вони нас помітили тільки коли ми вже біля "Донбасу" йшли. Я там цей тральщик від нього відрізав. Коли вже біля "Донбасу" стали, зайняли позиції для конвоювання, тоді вже почали питати: "Хто це такі? Звідки вони взагалі там взялися?". Ну, вони не бачили, звідки ми взялися. У нас була перевага в тому, що було темно, а ми ж малопомітні візуально. На радарах теж. Ми ось з товаришем (катером "Лубни" - Ред.) постійно парою ходимо в море. Перевіряли - відходимо на милю-дві, і все - видно тільки одне море ", - розповів Регула.

За його словами, коли росіяни помітили українське судно, у них почалася паніка. "Коли я вночі підходив до боку одного тральщика, вони грали бойову тривогу. Тому що вони мене побачили, коли я вже був поруч. Вони почали судорожно по палубі бігати, думати, що робити - але я вже був біля них. Взагалі їхня реакція була ... після того, як я день там пробув, вони вже не заважали нам. заважали вже тільки біля Маріуполя ", - додав командир.

Нагадаємо, що Росія озброїла співробітників ФСБ на півночі окупованого Криму броньованим катером.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Мітки: #море