Науковці розповіли про "голову", знайдену біля берегів окупованого Криму

Теракотову голову знайшли на дні Керченської бухти поблизу мису Ак-Бурун в окупованому Криму та тепер досліджують походження археологічної знахідки

Науковці розповіли про "голову", знайден…

Про це повдіомляє Depo.Крим з посиланням на Інститут археології РАН.

Навесні 2017 року археологи з Підводного загону ІА РАН знайшли на дні Керченської бухти теракотову голову: це була голова грецького божества, можливо, Посейдона або Зевса.

Припускають, що вона виготовлена ​​в одному з грецьких міст Малої Азії в V столітті до нашої ери, в епоху греко-перських воєн. Швидше за все, її зробили методом відбитка з матриці, а потім майстер гравіюванням по сирій глині ​​зобразив волосся і бороду.

Недавні дослідження теракоти показали, що в давнину скульптура була розфарбована: на пробах, взятих з області вусів, з ніздрів, верхньої частини верхньої губи вчені Курчатовського інституту виявили залишки смоли хвойних дерев, гіпсу та мінеральних барвників.

Ймовірно, волосся, волосся, борода і вуса були покриті фарбою коричневого кольору. На внутрішній частині скульптури знайдені сліди свинцевого кріплення, що говорить про те, що вона, можливо, використовувалася як корабельна прикраса.

Нагадаємо, що у Києві підготували санкції щодо Росії через незаконні археологічні розкопки в анексованому Криму.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme