На судилищі в окупованому Криму зачитали обвинувачення у "справі Веджіє Кашка"

На засіданні підконтрольного Росії Київського "райсуду" Сімферополя зачитали обвинувальний висновок у кримінальній справі стосовно кримськотатарських активістів

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на "Крим.Реалії".

Активістів Бекіра Дегерменджі, Казима Аметова, Асана Чапуха і Руслана Трубача звинувачують у вимаганні з громадянина Туреччини Юсуфа Айтана.

За версією російської прокуратури, в перших числах вересня 2017 року "при невстановлених обставинах" активісти отримали від ветерана кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка відомості, що громадянин Туреччини Юсуф Айтан "образив її онуку".

Виходячи з цієї інформації, обвинувачені "в період з 03.09.2017 по 06.09.2017 року вступили між собою в злочинну змову, спрямовану на спільне вимагання у громадянина Туреччини Юсуфа Айтана, тобто вимоги передачі його майна в їхню користь і на користь третіх осіб - Кашка Веджіє, з метою її збагачення", стверджує прокуратура.

Звинувачення наполягає, що "не маючи ні дійсного, ні передбачуваного права на майно потерпілого", активісти "з метою конспірації своїх злочинних дій, шляхом надання їм видимості цивільно-правових відносин" змусили Айтана написати розписку про боргові зобов'язання на суму 7000 доларів США перед Веджіє Кашка, з онукою якої Айтан раніше жив.

Самі підсудні після цього заявили, що не згодні з висунутими проти них звинуваченнями і не визнають провину. Однак один з обвинувачених Руслан Трубач заявив, що "частково визнає вину".

Всупереч протестам частини обвинувачуваних та їхніх адвокатів, засідання проходить за відсутності потерпілого Юсуфа Айтана.

Нагадаємо, що при затриманні російськими силовиками стало зле ветерану кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка. Пізніше літня жінка померла.

Активіст кримськотатарського національного руху Наріман Джелял стверджує, що громадянин Туреччини, в зв'язку з яким затримали групу активістів, вкрав гроші сім'ї Веджіє Кашка.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим