На розкопках в Ханському палаці в Бахчисараї знайшли більше 10 тис. артефактів

Це - фрагменти будівельних матеріалів, каменю, старовинної черепиці, глиняні курильні трубки, кухонний і столовий кераміка, монети і багато іншого

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на "ТАСС".

Археологи виявили понад 10 тис. артефактів, серед яких фрагменти будівельних матеріалів, курильні трубки, кухонний і столовий посуд, монети, в ході перших повномасштабних розкопок на території Ханського палацу в Бахчисараї, повідомив керівник експедиції, декан історичного факультету Кримського федерального університету ім. В. І. Вернадського Олександр Герцен.

"Більше 10 тис. знахідок. В основному це фрагменти будівельних матеріалів, каменю, старовинної черепиці. Одне з місць у дворі світського корпусу принесло нам масу предметів побуту - це і глиняні курильні трубки, кухонний і столовий кераміка, монети і багато іншого", - сказав Герцен.

За його словами, про цінності того чи іншого предмета можна буде говорити після тривалої підготовчої роботи.

"Спочатку знахідки необхідно відмити від бруду, очистити, потім вони повинні пройти класифікацію, атрибутування, внесення в польові описи і так далі. Це така багатоступенева робота. Але поки що більш чітко про знахідки говорити ще рано. Зараз кожен день дає не десятки, а сотні знахідок", - пояснив археолог.

Він зазначив, що повномасштабні розкопки проходять на території палацу вперше, вони триватимуть до липня.

Розкопки, повідомив вчений, випереджають реставраційні роботи в палаці, які планується почати в цьому році.

Нагадаємо, що окупанти під прикриттям реставрації знищують Ханський палац.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим