На Росії військовий суд відправив кримських татар у колонію за "тероризм"

Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону засудив до 7 та 5 років позбавлення волі чотирьох кримських татар, яких звинувачували у зв'язках з терористичною організацією "Хізб ут-Тахрір"

Вирок оголосили за 15 хвилин, пише Depo.Кропивницький з посиланням на "Крим. Реалії".

Так, згідно з рішенням суду, севастополець Руслан Зейтуллаєв, якого російська влада називає організатором осередку "Хізб ут-Тахрір", засуджений до семи років колонії загального режиму, Ферат Сайфуллаєв, Рустем Ваітов і Нурі Примов отримали по п'ять років виправної колонії також загального режиму.

Нагадаємо, на засіданні 31 серпня Руслан Зейтуллаєв закликав суд прийняти справедливе рішення. Він підкреслив, що рішення по всіх чотирьох кримських мусульманах було ухвалене до того, як їх етапували в Ростов.

Адвокат Еміль Курбедінов назвав абсурдними версію слідства і вказав на відсутність доказів.

Зазначимо, що окупанти заарештували кримських татар взимку 2015 року в Севастополі, звинувативши їх в участі в ісламській організації "Хізб ут-Тахрір".

Суд над кримськими татарами почався в червні.

На Росії правозахисний центр "Меморіал" визнав Руслана Зейтуллаєва, Ферата Сайфуллаєва, Рустема Ваітова і Нурі Примова політичними в’язнями.

Довідка: Представники міжнародної ісламської політичної організації "Хізб ут-Тахрір" називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що піддаються несправедливому переслідуванню в Росії. Верховний суд Росії заборонив "Хізб ут-Тахрір" в 2003 році, включивши в список 15 об'єднань, названих "терористичними".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим