На Росії перевірять шкільні підручники на "правильність" подачі окупації Криму

На Росії вирішили перевірити підручники історії щодо зображення подій в Україні 2013-14 років щодо його "справжності і коректності з юридичної і політичної точки зору"

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на "Крим.Реалії".

Верхня палата парламенту, Рада Федерації, на пленарному засіданні доручила своєму комітету з освіти вивчити такі підручники.

Як заявила спікер палати Валентина Матвієнко, яка була ініціатором рішення, комітет "повинен спеціально вивчити розділи підручників історії, присвячені приєднанню Криму" (так на Росії офіційно називають окупацію українського півострова), і "оперативно вжити заходів для того, щоб це було написано коректно з юридичної, правової, політичної, громадянської, якої завгодно точки зору", яка повинна відповідати погляду Москви, а також "зобов'язати Міністерство освіти і науки негайно це виправити".

Перевірка стосуватиметься не тільки викладу матеріалу про незаконне захоплення Росією українського Криму, щоб виправдати його в очах читачів, а й повідомлень про події на материковій частині України, щоб вони відповідали офіційній риториці Москви.

Сергій Цеков, якого Росія вважає представником Криму в Раді Федерації, зокрема, висловив обурення російським підручником з історії Росії для десятого класу. Цей підручник цілком виправдовує захоплення Криму, як і підтримку Росією "повстанців", як в ньому йдеться, з незаконних збройних сепаратистських угруповань "ДНР" і "ЛНР" на частини українського Донбасу, що в книзі названі "народними республіками", але йдеться і про те , що "революція у Києві стала явищем міжнародної політики".

За словами Цекова, так писати не можна, тому що в Києві, за його словами, відбувся "кривавий путч"; Матвієнко, в свою чергу, назвала ці слова з російського підручника "просто провокаційним записом".

Нагадаємо, що так званий глава уряду Криму Сергій Аксьонов хоче більш активно та "в максимально зрозумілій і доступній формі" доносити до молоді інформацію про події "кримської весни".

Крім цього, на Росії у школярів вилучають підручники без окупованого Криму на карті.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим