На Кіпрі заарештовано майно власника "Кримського титану" Фірташа

Суд Кіпру наклав арешт на рухоме і нерухоме майно українського мільярдера Дмитра Фірташа майже на $ 46 млн

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на "Комерсант".

Приводом для рішення суду став позов російського банку ВТБ, якому дві структури бізнесмена - ПрАТ "Юкрейніан Кемікал Продактс"і ТОВ "Титанові інвестиції" - заборгували понад 2,5 млрд руб.

За даними джерел, позов в окружний суд кіпрського міста Лімасол був поданий 20 грудня 2018 року юристами банку ВТБ і через тиждень по ньому були прийняті забезпечувальні заходи. Сам позов по суті почнуть розглядати в кінці січня.

У прес-службі ВТБ інформацію про арешт активів Дмитра Фірташа підтвердили, але від докладних коментарів відмовилися.

У 2014 році, щоб уникнути проблем зі спірним статусом Криму, Фірташ перереєстрував ПрАТ "Кримський титан" в Києві і перейменував його в ПрАТ "Ukrainian Chemical Products". Одночасно з цим він передав його майновий комплекс в довгострокову оренду російській компанії "Тітанактів". Тобто, по суті, узаконив його в Москві.

В цей же час Фірташ створив в Росії зареєстровану в Москві компанію "Титанові інвестиції", засновником якої стала належна йому Letan Investments Ltd. Ця компанія стала ключовою ланкою, що забезпечує роботу всього технологічного ланцюжка.

Через неї в 2014-2016 роках здійснювалися поставки ільменіту з Межиріченського ГЗК і "Валки-ільменіт" на "Кримський титан". І через неї ж відбувався збут готової продукції.

Нагадаємо, що Фіташ з "Кримським титаном" висмоктує з окупованого Криму останню воду.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

Мітки: #Фірташ