Мусульмани Криму святкують Ураза-байрам

Кримські мусульмани разом з одновірцями в інших країнах відзначають Ураза-байрам (свято розговіння), який поряд з Курбан байрамом (святом жертвопринесення) є головним в ісламі

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на "Новини Криму".

Ураза-байрам - це символ відродження, підвищення духовного рівня, так як правовірні протягом цілого місяця постили, присвячували вільний час вивчення Корану, намагалися здійснювати максимально можливу кількість благочестивих справ і вчинків.

Свято відзначається на честь закінчення поста в священний для мусульман місяць Рамадан (турецк. Рамазан), під час якого всі віруючі (за винятком ряду категорій, наприклад, людей похилого віку і дітей) весь світлий час доби утримуються від їжі, пиття та розваг, а також здійснюють особливу нічну молитву - таравіх.

В кінці кожного світлового дня обмеження знімалися, і віруючі збиралися на іфтари - спільні розговіння.

Під час Рамадану мусульманам слід щедро роздавати садака (добровільні пожертвування) і закят (обов'язкову милостиню). За твердженням мусульманських богословів, в дні Рамадана Аллах обдаровує винагородою віруючого за кожне скоєне ним благодіяння. Особливо важливою в місяць Рамадан вважається ніч 27 числа Рамадану (в 2019 році з 31 травня на 1 червня) – "Лейлат аль-кадр" ("ніч могутності" або "ніч приречення"), коли Аллах вирішує долі людей.

Останні десять днів Рамадану є найбільш священними, тому мусульмани проявляють ще більшу старанність в актах поклоніння. У ці дні багато чоловіків роблять ітікаф (духовне усамітнення), проводячи цей час в мечеті.

Завершення місяця Рамадан і посту ознаменовується одним з двох головних мусульманських свят - Ід аль-Фітр (в перекладі з арабського - свято розговіння; по-тюркською - Ураза-байрам), що починається із заходом сонця в останній день Рамадану і триваючого з 1 по 3 число наступного місяця шавваль (в 2019 році 4-6 червня).

Почався він з читання молитви-намазу під керівництвом імама. Після завершення молитви імам просить Аллаха прийняти пост, простити гріхи і дати благоденство. Далі приступають до святкової трапези і роздачі милостині бідним, а також відвідують могили предків. У свято мусульмани особливою увагою оточують малюків, так як в ісламі вважається, що радувати дітей - один із способів наблизитися до Всевишнього. На Ураза-байрам, за традицією, в будинках накривають столи, за якими пригощають гостей всілякими смаколиками, а також відвідують друзів і близьких.

Нагадаємо, що у центрі Стамбулу помолилися понад 300 тисяч мусульман.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme