Московський науковець підняв на сміх ідеї "Гобліна" щодо нейтралізації викидів в окупованому Армянську

На Росії висміяли "ноу-хау" "голови" окупованого Криму щодо хімічної нейтралізації кислотонакопичувача

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на "Новини Криму".

До пропозицій влади півострова залити кислотонакопичувач заводу "Кримський титан" морською водою з Каркінітської затоки і обробити відстійник гашеним вапном не можна ставитися серйозно, заявив в інтерв'ю "Російській газеті" головний спеціаліст ФГБУ НДЦ "Курчатовський інститут" Роман Пензин.

"Не потрібні наукові ступені, щоб розібратися, досить середньої шкільної освіти, - каже Пензин. - Розглянемо реакцію нейтралізації сірчаної кислоти натрієвим лугом - вона буде найбільш ефективною. Всього в РФ виробляється близько 1,1 мільйона тонн натрієвого лугу. Для нейтралізації хоча б 0,8 мільйона тонн сірчаної кислоти потрібно 0,65 мільйона тонн лугу - це більше половини всього річного виробництва в країні. А йоготреба ще доставити на півострів з материка. При використанні вапна масштаби будуть ще більшими. Непросто буде і з перекачуванням води Каркінітської затоки. Чи допоможе це все якось послабити гостроту проблем? Ні, потрібні інші підходи".

Пензин пропонує запросити для оцінки ситуації навколо заводу "Кримський титан" провідних фахівців з профільних організацій ГК "Росатом", тому що, на його думку, у них є реальний досвід локалізації негативних наслідків від хвостосховищ, що містять токсичні хімічні відходи.

Нагадаємо, що Аксьонов заборонив підлеглим називати кислотонакопичувач на "Кримському титані" справжньою назвою.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим