Місце тримання українського політв’язня Приходька невідомо: Денісова звернулася до Москалькової

Офіційних даних, де росіяни утримують українського політв’язня Олега Приходька, немає з червня

Журналіст відділу новин
Місце тримання українського політв’язня…

Про це у Телеграм повідомила Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова, передає Depo.Крим.

Досі невідоме місцезнаходження незаконно засудженого українського політв’язня – кримчанина Олега Приходька: офіційних даних немає з червня. За попередньою інформацією, його етапували для відбування незаконного покарання до російського Володимира. Останнє відоме місце утримання Приходька – СИЗО-1 у Ростовській області Росії.

Денісова звернулася з цього приводу до Уповноваженого з прав людини в Росії Тетяни Москалькової та директора Федеральної служби виконання покарань Росії Олександра Калашникова. Вимагає підтвердити місцеперебування Приходька, а також надати інформацію щодо стану його здоров’я, забезпечення медичною та правовою допомогою.

Нагадаємо, що українського активіста Олега Приходька засудили до п’яти років колонії суворого режиму. 

Довідка

Олег Приходько проживав у місті Саки в Криму, де працював ковалем і різьбярем по металу. Чоловік ніколи не приховував свою проукраїнську позицію і публічно засуджував анексію Криму Росією в 2014 році. Він вивішував на своєму будинку український прапор. Притягувався "судом" в окупованому Криму до адміністративної відповідальності "за пропаганду нацистської символіки" через начебто знайдені у нього вдома речі. 

У жовтні 2019 року Приходько був затриманий російською ФСБ за звинуваченням в "підготовці до терористичного акту і незаконному виготовленні вибухових речовин". У січні 2020 року Приходьку висунули нове звинувачення в "незаконному придбанні, передачі, збуті, зберіганні, перевезенні або носінні вибухових речовин або вибухових пристроїв", також кримчанину закидали планування вибуху в будівлі генерального консульства Росії у Львові. 

Прокуратура Автономної Республіки Крим порушила кримінальну справу за ч. 1 ст. 146 КК України (незаконне позбавлення волі) через арешт активіста.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme