Кримчани масово їдуть у Херсон за безвізом

Лише за вихідні до сервісного центру у Херсоні маршрутками привозять від 100 до 150 жителів окупованого Росією Криму, які бажають отримати український паспорт для виїзду за кордон

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на "Крим.Реалії".

Журналісти дізналися, що в окупованому Криму бізнес з оформлення українських паспортів для виїзду за кордон поставлений "на потік". Оголошення можна знайти в Інтернеті. Людей приблизно за 1,5 тис. грн довозять у Херсон та в зворотньому напрямку.

Тут же чоловік, який представляються водієм, допомогає здати документи. "У вихідні чоловік 100 - 150, у будні дні - 50 - 60", - каже один з таких водіїв. На відео видно велику чергу. Не на камеру люди говорять, що практично всі приїхали з Криму, бо з російським паспортом та кримською пропискою за кордон не пропускають.

Людей до адмінкордону везуть на автобусі з кримськими номерами, потім пересаджують на автівки з українськими номерами.

У мережі по-різному ставляться до таких поїздок: "Як же паспорт "з куркою"?", - іронізують користувачі.

Речник Держприкордонослужби Олег Слободян заперечує, що паспорти масово видають усім кримцям: "Ми користуємося базами даних у тому числі і від інших правоохоронних органів, про осіб, яких розшукують. А також звертаємо увагу на тих, які їдуть вперше".

Втім, є промовиста статистика. З початку весни 2014 року у підрозділах міграційної служби на Херсонщині оформили паспорти громадянина України для виїзду за кордон більше 78 тисяч людей, розповідає заступниця спікера ДМС України Інна Герасюк.

Нагадаємо, що ЄС готовий розглянути невизнання роспаспортів, виданих на Донбасі.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим