Крим через сирість залишиться без врожаю абрикосів

В окупованому Криму дощова і туманна погода призвела до того, що значна частина зав'язей і листя пошкоджена грибковими захворюваннями

Про це йдеться у матеріалі "Крим.Реалії", передає Depo.Крим.

Така погода може призвести до зменшення врожаю кісточкових плодових культур, зокрема, абрикосів. Про це розповіли на кафедрі плодівництва і виноградарства Академії біоресурсів і природокористування КФУ імені Вернадського. "Абрикоси на 90-95% вражені моніліозним опіком. А це означає, що врожаю цих кісточкових ми практично не побачимо. Що стосується персиків, то очікуване зниження температур до -2 градусів в період цвітіння для них критичне. А якщо похолодання буде ще і адвекційного типу, тобто з інтенсивним горизонтальним рухом холодного повітря, то вони практично беззахисні. Ми зараз моніторимо ситуацію", - повідомив кандидат сільськогосподарських наук Дмитро Потанін.

За словами вченого, через тривалу сиру погоду і тумани персикам серйозно загрожує також "кучерявість" листя - грибкова хвороба, яка призводить до значної, а то і повної загибелі листя в період вегетації.

Правда, в тому випадку, уточнив Потанін, якщо власники персикових садів до настання негоди не встигли зробити профілактичну обробку рослин засобами захисту.

Аналогічні побоювання з приводу майбутнього врожаю фруктів висловили і фахівці Кримської дослідної станції садівництва. При цьому додали, що незначна частина зав'язей кісточкових, зокрема, черешні, персика, в господарствах Нижньогірського, Сімферопольського, Бахчисарайського та інших районів вже загинула від попередніх заморозків 3-6 квітня.

Нагадаємо, що ялівець в окупованому Криму гине через огидний грибок.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим