Крим – це Україна: В Італії відкрилася виставка "Чорне море і Крим на стародавніх картах України" (ФОТО)

Виставка "Чорне море і Крим на стародавніх картах України" відкрилася в італійському місті Фано

Карта Росії і України 1572 року італійського картографа Джироламо Рушеллі

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на " Крим.Реаліі".

У композиції представлені оригінали понад двадцяти географічних карт періоду XVI-XVIII століть із зображенням Кримського півострова і Чорного моря з приватної колекції місцевого вчителя німецької мови Альдо Тенедіні. Колекція рідкісних екземплярів картографії налічує близько сорока зразків. На них зображені українські території, якими їх бачили європейські картографи тих часів.

Карта 1730 року німецького географа Матеуса Зойтера

"У моїй колекції переважно роботи німецьких, фламандських і італійських фахівців. Карти того історичного періоду дуже красиві, як твори мистецтва. Ці карти, як своєрідні книги, допомагають дізнатися давню історію території України", - розповів колекціонер.

Колекціонер Альдо Тенедіні

Перші примірники своєї "чорноморської колекції" Альдо Тенедіні придбав років 15 назад, після першого приїзду в Україну завдяки другові, відомому українцеві баяністові Володимиру Зубицькому.

Колекціонерові сподобався Крим і Чорноморське узбережжя, тому, вибираючи в подальшому зразки для своєї колекції, він шукав зображення саме цієї частини України. Стародавні географічні карти вчитель з Фано купував, в основному, в спеціалізованих антикварних крамницях Німеччини. Одна така карта, за словами Альдо Тенедіні, може коштувати від трьохсот до тисячі євро.

Виставку, присвячену Україні, колекціонер організував за підтримки місцевої влади та посольства України в Італії. В рамках заходу, 9 лютого відбудеться презентація книги італійського публіциста Массіміліано Ді Паскуале "Українська абетка" (про Україну від "А" до "Я").

"Картографія і топоніміка свідчать лише про одне: Крим - це Україна. А до Московії Крим має таке ж відношення, як карфагенці до Fanum Fortunae (давня назва міста Фано)", - поділився враженнями від побаченого на своїй сторінці в "Фейсбуці" Дмитро Воловників, радник посольства України в Італії.

Місто Фано з населенням майже 70 тисяч чоловік розташований на березі Адріатичного моря в центральній області Марке.

Нагадаємо, що Росія викликає Google "на килим" через український Крим.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Мітки: #виставка