Хроніки окупованого Криму: "Не сезон" на пустопорожніх пляжах та розкрадання газу

Окупанти намагатимуться брехати дітям у підручниках про анексію Криму

Хроніки окупованого Криму: "Не сезон" на…

Depo.Крим нагадує, чим жив захоплений Росією півострів минулого тижня.

На Росії хочуть підрахувати "збитки" Криму від України

На сайті російських держзакупівель було розміщено тендер на виконання так званого дослідження "оцінки збитків" завданих окупованому півострову у період з 1991 по 2014 рік, коли підпорядковувався Києву. Початкова вартість проведення дослідження складає 10 мільйонів російських рублів (понад 150 тис. доларів США). Замовником стала Державна дума РФ, що хоче побачити порівняння соціально-економічного та законодавчого регулювання ключових сфер життя півострову в період СРСР, у складі України та після окупації.

Окупанти планують вписати у підручники історії анексію Криму

Голова Російського історичного товариства Сергій Наришкін вважає за необхідне відобразити в підручниках події, коли окупанти проводили у Криму "референудм" та захоплювали органи влади. З його слів, окупацію Росією Криму "необхідно відобразити в підручниках як важливу подію за останні п'ять років". Наришкін нагадав, що чотири роки тому в школи надійшла перша партія підручників історії, підготовлених за новим історико-культурним стандартом. "Школярі, з шостого класу вивчають історію за цими підручниками, завершують програму загальної освіти, їм належить писати державний іспит з історії, що стане перевіркою самого історико-культурного стандарту", - додав голова РІТ.

У Криму виставили на продаж князівський маєток

Старовинний триповерховий маєток в окупованій Ялті, спроектований визначним архітектором Миколою Красновим і побудований на кошти княгині Плещеєвої, виставлено на продаж на інтернет-сервісі "Авіто". Власник, юридична особа, вказує, що особняк не є пам'яткою архітектури і просить за нього 60 млн рублів. Старовинний особняк неподалік Приморського парку на вулиці Сеченова, 5, Краснов спроектував на початку минулого століття. Продавець в описі зробив акцент саме на історичній цінності будівлі. В оголошенні він зазначений як "родинний площею в 580 кв. м. з ділянкою в 30 "соток".

Галустяна внесли в базу "Миротворець" через відвідини Криму

Російського коміка Михайла Галустяна внесли в базу українського сайту "Миротворець". Як повідомляється в розділі сайту "Чистилище", Галустян "свідомо порушував кордон України з метою проникнення в захоплений російськими окупантами Крим". Крім того, актора звинувачують в участі "в пропагандистських заходах Росії проти України, участі в спробах легалізації анексії АР Крим". Прес-служба дитячого центру "Артек" повідомила, що Галустян приїхав до Криму на зйомки дитячого фільму.

Одіозний екс-нардеп Царьов купив два санаторії в Алушті

Екс-депутат Верховної ради України Олег Царьов викупив на торгах за 160,3 млн руб. кримські пансіонати "Дніпро" і "ХІІТовец", які орендував з 2015 року. На початку квітня окупаційна влада Криму виставила на продаж чотири південнобережних пансіонатів. Крім будівель лоти включали рухоме майно - обладнання, офісну техніку, готельний інвентар, товарно-матеріальні цінності та передавальні пристрої. На сайті торгів були опубліковані протоколи про підсумки електронних аукціонів. З них випливає, що на обидва об'єкти було подано по одній заявці від ялтинського ТОВ "Ветеран". За даними з відкритих джерел, директором ТОВ "Ветеран", зареєстрованого в Ялті, є Ніна Василівна Царьова. Засновниками фірми виступає колишній депутат Верховної Ради України Олег Царьов і ТОВ "Сельбілляр", що належить йому.

Україна хоче, щоб Керченську протоку визнали міжнародною

Україна домагатиметься визнання міжнародного статусу Керченської протоки, заявила заступниця міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль ."Статус Керченської протоки як міжнародної протоки зніме дуже багато питань, які досі існують, і питання правової невизначеності в тому числі, і питання спекуляцій Російської Федерації щодо статусу Керченської протоки як внутрішньої протоки", - зазначила Зеркаль. У МЗС Росії раніше стверджували, що Керченська протока ніколи не була міжнародною відповідно до змісту Конвенції ООН із морського права.

Кримський "Гоблін" вставив "п'ять копійок" про Керченську протоку

Підконтрольний Кремлю "глава" Криму Сергій Аксьонов заявив, що "Керченська протока - це виключно російські територіальні води". Аксьонова попрохали прокоментувати намір України домагатися визначення статусу Керченської протоки як міжнародної. "Це Росія. Який там статус може бути? Це повністю територія Росії, і береги, і протока. Що там обговорювати?", - заявив Аксьонов. Він додав, що значення для режиму проходу протоки мають тільки рішення керівництва Росії. "Якщо наше керівництво вважатиме за потрібне прийняти якісь заходи з точки зору більш вільного проходу судів через протоку, тоді будемо виконувати. Ось і все", - сказав Аксьонов.

Україна готує нові санкції проти Росії

У Києві підготували санкції щодо Росії через археологічні розкопки в анексованому Криму, повідомляє прес-служба міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України. Відзначається, що обмежувальні заходи, які ініціювало МінТОТ, передбачається ввести проти 28 наукових та музейних установ, представники яких брали участь в розкопках на півострові.

В Криму знайшли масове військове захоронення часів російсько-турецької війни

В районі Армянська на півночі окупованого Криму вдалося ідентифікувати останки похованих солдат кількістю приблизно в 800 чоловік, заявив гендиректор Центрального музею Тавриди Андрій Мальгін. Зараз готується експертний висновок. Останки належать солдатам армії князя Василя Долгорукова, яка воювала в Криму в 1771-1774 роках. Причому поховані загинули не в боях, а від хвороб. Останки солдатів перепоховають, на місці поставлять пам'ятник і каплицю. Мальгін підкреслив, що дана знахідка - аж ніяк не рядова.

Росія видобула з родовищ окупованого Криму понад 9 млрд кубометрів газу

Після анексії Росією українського Криму та експропріації всіх підприємств та газових родовищ, РФ незаконно видобула 9,2 мільярда кубометра газу, повідомила генеральна директорка Чорноморнафтогазу Світлана Нєжнова. "РФ досі видобуває газ. І станом на сьогодні РФ нелегітимно зі всіх родовищ, які належать Україні, вже видобула 9,2 млрд м куб", — повідомила Нєжнова. За її словами, загалом Росія захопила дев'ять газових родовищ у Криму. Загальний обсяг газу, який РФ незаконно видобула з цих родовищ міг би покрити річні потреби у газі всіх промислових компаній в Україні. У Нафтогазі зазначають, що через втрачені внаслідок анексії Криму активи, українські компанії подають позови проти Росії. Наразі відомо про 10 таких позовів.

Адвоката-"кримняша" взяли на хабарі у Москві

Співробітники ФСБ та московського Слідкому виявили факт отримання хабара співробітниками одного з відділів СК і адвокатом з окупованого Росією Криму, повідомила прес-служба СК Росії. Вони підозрюються в скоєнні злочину, передбаченого п. "А, в" ч. 5 ст. 290 КК Росії (отримання хабара групою осіб за попередньою змовою у великому розмірі). Незаконна грошова винагорода призначалася за видачу раніше вилучених під час обшуку предметів і документів в рамках розслідуваної справи. Адвокат отримав хабар в розмірі 1 млн рублів, який фігуранти справи розподілили між собою.

Замість крісел – місце біля "параші"

У московському СІЗО "Лефортово" підозрюваний в корупції російський "віце-прем'єр" Криму Віталій Нахлупін сидить в одній камері з колишнім міністром уряду Росії Михайлом Абизовим. З сусідом по камері вони ділять обов'язки з приготування сніданку і по черзі миють туалет. "Не буду говорити, як це тюремною мовою називається. Все це вони роблять самі, немає ніякої співробітниці клінінгової компанії, яка прийде і помиє цей дивовижний ватерклозет", - розповіла журналістка та член ради при президенті Росії з розвитку громадянського суспільства і прав людини Єва Меркачова.

В Італії посадили чиновника, який ініціював визнання "російського Криму"

Суд Генуї визнав молодшого міністра з правої партії "Ліга" Едоардо Ріксі винним у справі про розтрату. Ріксі, який обіймає посаду заступника міністра транспорту, був засуджений до тюремного ув'язнення терміном на 3 роки і 5 місяців. Він постав перед судом разом з 21 чинними і колишніми чиновниками північно-західного регіону Лігурія, звинуваченими в шахрайстві з витратами на приватні поїздки з 2010 по 2012 роки. У 2016 році Ріксі був одним з ініціаторів резолюції із закликом до уряду і парламенту Італії про перегляд санкційної політики ЄС щодо Росії та Криму.

Влада Євпаторії зноситиме атракціони  

У підконтрольній Росії адміністрації Євпаторії заявили про примусовий демонтаж понад 40 об'єктів торгівлі та атракціонів. В адміністрації міста також мають намір демонтувати ряд об'єктів на території, прилеглій до санаторію "Приморський", розташованого вздовж набережної імені Горького. Як стверджують в адміністрації, всі ці об'єкти незаконні. У даний час визначається підрядна організація, яка забезпечить демонтаж атракціонної техніки, а легкі конструкції будуть демонтовані підвідомчими організаціями адміністрації.

В окупованому Криму не розминулися яхти

На старті регати в окупованому Криму зіткнулися три яхти. Вони мало не протаранили суддівський човен. Суддя регати "Золоте кільце Боспорського царства" вимагала дискваліфікації винуватців зіткнення. Наприкінці травня в Геленджику, що на Росії, відкрилася перша вітрильна регата "Золоте кільце Боспорського царства". Змагання проходить в рамках однойменного туристичного проекту на честь початку літнього сезону на курортах. Екіпажі п'ятнадцяти вітрильників проходять маршрут від Геленджика до Севастополя.

Севастопольський порт доводять до банкрутства

Торговий порт в окупованому Севастополі перетворюється на пустку, написала в "Твіттері" блогер RoksolanaToday&Крим. "Севастополь: торговий порт тут доходить до процвітання і стандартів гавані. Не переживайте - рамка не працює і ніхто нікого не перевіряє. Із працівників-касир. Це просто для антуражу рідного берега", - іронізує блогер. Також додає, що єдиний телефон портофлоту відключений за несплату. Згодом стало відомо, що окупанти доводять порт до банкрутства. "Почитайте, як Севастополю в гавані добре "Севморпорт" навмисно доводять до банкрутства, заборгованість по зарплаті 12 млн рублів, причальні стінки пустують, скоро встануть катера. Паливо під кінець, йдуть на одному двигуні, каністрами носять паливо"", - цитує місцевих жителів блогер.

В окупованій Ялті катери перестали виходити в море

Несподівано Ялтинський морський порт розірвав договори з усіма приватними судновласниками, раніше підвищивши тарифи на обслуговування суден. Філія кримських морських портів в Керчі запропонувала приватним судновласникам укласти договір з обслуговування пасажирів, а майже за два тижні припинила судохідство. У документі були прописані тарифи на послуги з обслуговування пасажирів в порту Ялта при здійсненні морських перевезень: посадка, висадка та транзит на причалах. Сума тарифу за одну операцію склала 24,84 рублі для одного пасажира.

Брехня про те, що без української води краще

Екологічна обстановка в окупованому Криму значно покращилася після того, як на півострів перестала надходити вода у Північно-Кримський канал. Таку думку висловив головний лікар "республіканської" дитячої клінічної лікарні Анатолій Олійник. "Навколишнє середовище стало значно кращим в порівнянні з українським періодом. Що б не говорили зараз про проблеми з нестачею води, але Північно-Кримський канал ніс не тільки воду, але і досить велику кількість різного роду радіонуклідів і скидів зі всіх підприємств України, і ми були кінцевими споживачами цього. Екологія зараз стала краще", - підкреслив він. У той же час, незважаючи на начебто поліпшення екологічної обстановки, лікар зазначив загальне погіршення стану здоров'я кримських дітей.

Мати учасниць дуету АNNA MARIA почала ліквідацію Ялтинської кіностудії

В окупованому Росією Криму почали процедуру ліквідації кіностудії "Ялта-Фільм". Розпорядження про це розміщено на сайті підконтрольного Кремлю "уряду" Криму. "Забезпечити проведення заходів, пов'язаних з ліквідацією Державного унітарного підприємства "Кіностудія "Ялта-Фільм" і вивільненням працівників", - зазначено в документі. Згідно з розпорядженням, створюється відповідна ліквідаційна комісія, а сам процес повинен тривати рік. Контролювати виконання даного розпорядження буде "віце-прем'єр" російського уряду Криму, а також мати скандальних учасниць Нацвідбору на "Євробачення-2019" Лариса Опанасюк.

Мертва тиша на порожніх пляжах

Огляд веб-камер з пляжів окупованого півострова доводить, що туристи знову не квапляться їхати в анексований Крим. На камерах видно повне запустіння і відсутність народу на пляжах. Тобто звичний для травня стартує сезону в черговий раз в окупованому Криму можна вважати проваленим. Проводити подібне спостереження і аналіз стає все складніше і складніше, оскільки величезна кількість веб-камер, що справно працювали раніше, зараз виявилися неробочими. Збіг це чи дійсно дармоїди авторитарного режиму намагаються мінімізувати вихід інформації з пляжів у відкритий доступ - питання відкрите. На пляжах Євпаторії туристів також не спостерігається.

Джемілєв зустрінеться із Зеленським щодо наступника

Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв вже другий тиждень не обіймає посаду уповноваженого президента у справах кримськотатарського народу. Джемілєв був звільнений від обов’язків уповноваженого в останні дні каденції президента Петра Порошенка, коли у відставку йшла вся його адміністрація. Мустафа Джемілєв висловив сподівання, що найближчим часом в Меджлісі кримськотатарського народу обговорять кандидатуру претендента, якого Меджліс вважав би за потрібне рекомендувати президенту Володимиру Зеленському для призначення на посаду уповноваженого у справах кримськотатарського народу.

Півтори сотні кримчан "заголені" до армії Росії

Російська влада направила на військову службу в Підмосков'я 152 призовників з території Криму, що є порушенням Четвертої Женевської конвенції. За даними кримських ЗМІ, літаками військово-транспортної авіації призовників доправлять до місць подальшого проходження служби в частинах і з'єднаннях Військово-космічних сил (ВКС) і Повітряно-десантних військ (ПДВ). Як повідомив "воєнком" Криму Олег Єрмілов, 152 людини - третина від встановленого завдання весняного призову, проходитимуть службу в Західному військовому окрузі на території Підмосков'я. Загалом РФ призвала на військову службу близько 1000 кримчан.

Порушення прав людини

У Джанкої затримали двох кримськотатарських активісток. Силовики російського Центру з протидії екстремізму затримали кримськотатарську активістку Лутфіє Зудієву, котра перебуває під адміністративним арештом за "демонстрацію забороненої символіки". Також працівники Центру з протидії екстремізму затримали Муміне Салієву - дружину кримськотатарського політв'язня Сейрана Салієва. Згодом Салієву відпустили.

Підконтрольний Росії так званий Київський райсуд окупованого Сімферополя визнав кримськотатарську активістку і правозахисницю Лутфіє Зудієву винною в порушенні ст. "Демонстрація символіки забороненої організації" (ст. 20.3 КпАП Росії) та оштрафував її на 2000 рублів. Вона заявила, що адміністративне провадження проти неї було відкрито умисно, з "чіткою метою скомпрометувати в очах громадськості". Вона наголосила, що вважає себе не винною в адмінпорушенні. Також "суд" визнав винною в порушенні ст. "Демонстрація символіки забороненої організації" (ст. 20.3 КпАП Росії) кримськотатарську активістку, дружину фігуранта другої бахчисарайської "справи Хізб ут-Тахрір" Муміне Салієву та оштрафував її на 1000 рублів.

За фактом незаконного затримання на території анексованого півострова кримськотатарських активісток Муміне Салієвої та Лутфіє Зудієвої розпочато кримінальне провадження. "За фактом незаконного затримання на території окупованого півострова 30 травня 2019 року кримськотатарських активісток Муміне Салієвої та Лутфіє Зудієвої слідчими Головного управління Національної поліції в АР Крим та м.Севастополі розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст.146 КК України (незаконне позбавлення волі), за що передбачена кримінальна відповідальність – до п’яти років позбавлення волі", - говориться в повідомленні прокуратури АРК.

Ростовський обласний суд відхилив апеляції на рішення про продовження арешту п'ятьом кримськотатарським активістам, фігурантам сімферопольської "справи Хізб ут-Тахрір", повідомляє громадська ініціатива "Кримська солідарність". Мова йде про Ремзі Бекірова, Різи Ізетова, Руслана Сулейманова, Шабана Умерова і Асана Янікова. "За всіма розглянутими сьогодні апеляційними скаргами по даній справі суд залишив рішення першої інстанції про продовження терміну утримання під вартою без змін", - йдеться в публікації. Суд проходив у закритому режимі, в засіданні брав участь адвокат Едем Семедляєв.

У кримськотатарського активіста Едема Бекірова, обвинуваченого російською владою в незаконному зберіганні боєприпасів і вибухівки, критично погіршився стан здоров'я. "Стан здоров'я погіршується з п'ятниці. Як він мені описав, з'явилися напади ядухи. Спочатку людина задихається, ловить повітря ротом, далі відкашлюється і цей кашель з кров'яними виділеннями. Коли це сталося вперше, він і його співкамерник довго стукали в двері камери. Хоча вона і знаходиться в медчастині СІЗО, ніхто з медпрацівників довго не приходив. З'явився тоді, коли напад уже пройшов", - розповів адвокат. Адвокат звернувся із заявою до начальника ізолятора Сергія Бережного з вимогою негайно обстежити підзахисного і госпіталізувати.

Російський слідчий запропонував звинуваченому в незаконному зберіганні боєприпасів і вибухівки тяжкохворому кримськотатарському активісту Едему Бекірова визнати провину в обмін на зміну запобіжного заходу з утримання в СІЗО на домашній арешт. "Під час ознайомлення захисту з експертизами слідчий вчергове запропонував Бекірову визнати провину. Якщо визнаєш провину – одразу домашній арешт. Едем-ага повторив, що він не робив того, що йому закидають, і взагалі ніколи в житті такої кількості боєприпасів не бачив", – пояснив  адвокат Бекірова Іслям Веліляєв.

Серед 115 українських громадян, яких переслідують у незаконно анексованому Криму та на Росії, 38 – кримські татари, повідомила координаторка "Медійної ініціативи за права людини" Марія Томак. "На сьогодні йдеться про 115 наших громадян, яких переслідують в окупованому Криму і на території Російської Федерації з політичних мотивів. Мова про тих, хто зараз перебуває або в СІЗО, або вже в колоніях. Серед цих 115-ти – 63 громадяни України є кримськими татарами, і 38 із них уже засуджені. Решта поки що на етапі досудового слідства", – зазначила Марія Томак.

Засудженого в анексованому Криму українського активіста Володимира Балуха, який відбуває ув'язнення в колонії Тверської області Росії, перевели до тюремної лікарні, повідомив апарат уповноваженого з прав людини Тверської області."Ми зв'язувалися з Федеральною службою виконання покарань, він (Володимир Балух – ред.) переведений до обласної лікарні ФСВП, в місто Торжок", – йдеться у повідомленні. Водночас адвокат кримського активіста Ольга Дінзе зазначила, що у неї немає офіційного підтвердження цієї інформації.

Волкер вимагає від Росії негайно звільнити українських моряків

США закликають Росію виконати рішення Міжнародного трибуналу ООН з морського права і негайно звільнити українських моряків, заявив спеціальний представник держдепартаменту США з питань України Курт Волкер. "Ми повністю підтримуємо рішення трибуналу, і для Росії немає ніяких законних підстав продовжувати утримувати моряків. З ними повинні обходитися як з представниками іноземних урядових збройних сил. Немає підстав утримувати їх Росії. Ми закликаємо (Росію, - ред.) негайно їх звільнити", - заявив він. При цьому він констатував, що у Росії немає намірів виконувати це рішення Трибуналу, і немає "ніяких сил", які змусять це зробити.

На Росії придумали ще одну відмазку, щоб не відпускати українських моряків

На Росії заявили, що не можуть відпустити 24-х військовополонених українських моряків, затриманих в Керченській протоці, поки щодо них ведуться слідчі дії. Про це заявила голова Ради Федерації Валентина Матвієнко. "Поки не буде завершене слідство, ми не можемо відпустити моряків, вони знаходяться під слідством, хто б і як би на нас в політичних або в піарівських чи інших цілях не тиснув", – сказала вона, коментуючи вимогу Міжнародного трибуналу ООН до РФ відпустити моряків.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme