Голову делегації ЄС в Раді Європи попросили сприяти звільненню українських моряків

Країни ЄС підтримують територіальну цілісність України, вимагають безумовного звільнення військовополонених і надання негайної кваліфікованої допомоги пораненим морякам

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на "Фейсбук" Уповноваженого з прав людини Верховної Ради України Людмили Денисової.

У вівторок, 22 січня, в Страсбурзі, у рамках Зимової сесії ПАРЄ, відбулася зустріч Представника українського омбудсмена у справах захисту прав військовослужбовців Олега Трохименка з Головою делегації ЄС в Раді Європи Мегленою Куневою. На зустрічі також були присутні рідні моряків.

Олег Трохименко розповів Меглені Куневій про події у Керченській протоці, про збройний напад Росії, взяття моряків у полон та про ганебне судилище над ними.

Також, він поінформував про вжиті Україною заходи, спрямовані на звільнення українських військовослужбовців. Зауважив, що Росія нехтує нормами міжнародного гуманітарного права, незважаючи на те, що всі наші військовослужбовці визнали себе військовополоненими.

Родичі звернули увагу на тяжкий стан поранених. Висловили прохання до країн ЄС негайно втрутитись у ситуацію та вплинути на повернення хлопців додому. Або передати їх до третьої (нейтральної) країни для надання кваліфікованої медичної допомоги.

Водночас, Посол ЄС в Раді Європи підтримала прагнення звільнити українських моряків та запевнила, що країни ЄС підтримують територіальну цілісність України, вимагають безумовного звільнення військовополонених і надання негайної кваліфікованої допомоги пораненим морякам.

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року російські кораблі протаранили український буксир, після чого обстріляли українські кораблі і захопили їх у полон.

13 січня російський суд продовжив термін арешту 24 українських військовополонених моряків, захоплених в Керченській протоці.

Невдовзі адвокати українців оскаржили це рішення.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Мітки: #Новини ЄС