ЛЧ 2018
Євробачення
Обличчя
Сектор
Спепроекти
Країна Укропів

"Гоблінці" віджимають землі ялтинського санаторію під власні котеджі

Окупанти хочуть перетворити в елітне селище частину протитуберкульозного санаторію "Долоси" над Ялтою, аналогів якому немає у світі

Depo.
14 липня 2017 11:46
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на "Примітки".

Тут в заповідному лісі майже побудовані котеджі для осіб, які керували в Криму у "перехідний період". Рішення суду про знесення самобудів та повернення землі вони виконувати не поспішають.

В оздоровниці унікальне повітря - суміш потоків морського, високогірного і лісового (ялівець, сосни та інша цілюща рослинність). Тут вперше в СРСР почали повертати з того світу людей, які одночасно хворіли на туберкульоз і діабет. В оздоровниці любив відпочивати знаменитий радянський авіаконструктор Андрій Туполєв.

Зараз вже важко простежити, як отримали землю власники 22 домоволодінь на території оздоровниці. За словами головлікаря санаторію "Долоси" Олександра Усова їх держакти на землю просто накладаються на держакт лікувального закладу.

Пацієнти і колектив очікували від окупантів, що ті знесуть незаконне котеджне селище на території санаторію. Але ті швидко побачили "ласий шматок" землі.

У серпні 2016 року - на публічній кадастровій карті Росреєстру з'явилася ділянка площею 96,7 соток, яка входить в межі держакту санаторію "Долоси". Це та сама ділянка, на якій знаходяться недобудовані котеджі (вони побудовані, але не введені в експлуатацію).

Виходить, хтось віднімає у протитуберкульозного санаторію землю по неіснуючим документам - це кримінальний злочин.

І ось ще одне непряме підтвердження. Дивним чином в найсвіжішій (за липень 2017 року) редакції проекту генплану Ялти для того самого шматка території "Долоси" землі санаторно-курортного призначення (лікувальні установи) замінені на землі рекреаційного призначення. А значить, там можна будувати апартаменти і дачі.

Новий генплан затверджено екс-мером Ялти Андрієм Ростенком і екс-головним архітектором Володимиром Приступою.

Відомо, що всією повнотою влади у Великій Ялті в 2014-2017 роках володів близький соратник Аксьонова, колишній мер Андрій Ростенко. Саме він і підписує постанову на надання прав власності на вкрадену у санаторію земельну ділянку землі якомусь Дмитру Золенку. Це посадовий злочин - узгодження схеми виділення ділянки приватній особі на державній землі санаторію.

Поява в котеджах фізособи Золенка, який нібито оформив ці землі і будівлі в іпотеку, замість юрособи фірми "Атлас" наштовхує на думки про злочинний задум. Адже існує схема "відмивання" нелегальної нерухомості: банк забирає за борги іпотечний об'єкт, виставляє на торги, після продажу такий будинок стає легальним.

На цьому тлі головлікар окупованого санаторію "Долоси" дуже засмучений тим, що оздоровниці доводиться платити земельний податок в тому числі і за 22 сторонніх об'єкта на території оздоровниці - виходить 1 млн. 700 тисяч рублів на рік.

За підрахунками, у санаторію "віджали" близько 4 га землі.

Нагадаємо, що в окупованому Криму збиралися продати 11 санаторіїв, що належали раніше кримському МОЗ.

Більше кримських новин читайте на Depo.Крим