Єврокомісар з прав людини спростувала заяву про її візит до окупованого Криму

Комісар Ради Європи Дунья Міятович спростувала провокативну заяву Росії про її візит до Криму

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на "Європейську правду".

Візит комісара Ради Європи з прав людини Дуні Міятович до окупованого Росією Криму наразі не погоджений, повідомив постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба.

За його словами, повідомлення комісара про те, що вона планує візит, але він ще не погоджений, стало реакцією на прес-реліз російського Міністерства закордонних справ від 11 червня. "Я хочу привернути увагу до того, що повідомлення комісара спростовує російську заяву. Візит не погоджено. Ба більше, він в принципі не може бути погоджений з Росією як державою-окупантом без досягнення відповідних домовленостей з Україною як державою, частиною якої є Крим", - заявив Кулеба.

"Нагадаю, що позиція України дуже чітка та легітимна: візити міжнародних органів до Криму мають відбуватися відповідно до українського законодавства і заїзд на територію Криму має відбуватися з території України", - підкреслив дипломат.

"Видається, що російська сторона у притаманній манері пішла на цю провокацію, щоб імітувати свою начебто конструктивну позицію напередодні червневої сесії ПАРЄ. У разі подання своїх повноважень російською делегацією безумовно буде ініційоване оскарження цих повноважень. Щоб виграти голосування, росіяни й надсилають "позитивні" сигнали про готовність пустити комісара до Криму", - додав Кулеба.

Нагадаємо, що прес-служба МЗС Росії заявила, що "досягнуто домовленості про поїздку комісара РЄ з прав людини Міятович до Криму 7-11 жовтня цього року".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим