Денисова готова зустрітися з Москалькової, щоб обговорити долю Сенцова, Балуха та інших політв'язнів

Український омбудсмен Людмила Денисова готова зустрітися з уповноваженим з прав людини на Росії Тетяною Москалькової, щоб обговорити долю заарештованих і ув'язнених в російських в'язницях українців

Про це Денисова повідомила в Фейсбуці, передає Depo.Крим.

"Ми обговорили питання організації нашої з нею (Москалькової – Ред.) можливої ​​зустрічі в понеділок у Москві. Я висловила свою повну готовність зустрітися з нею, адже тим для обговорення у нас дуже багато", - написала Денисова.

Денисова повідомила, що поцікавилася у Москалькової, чому до цих пір не надійшли відповіді на її минулорічні звернення щодо дотримання прав українських політв'язнів - Олега Сенцова, Романа Сущенко, Володимира Дудки, Станіслава Клиха, Володимира Балуха, Павла Гриба, Едему Бекирова, Казима Аметова, Асана Чапуха та інших.

Крім того, Денисова розповіла Москальковій про кримського татарина Едема Бекірова, якого так званий "суд" у Криму залишив під вартою та нагадала, що вже зверталася до неї в грудні щодо необхідності забезпечення його медичною допомогою.

"Едем Бекіров інвалід першої групи і потребує постійного медичного догляду. В умовах СІЗО у нього значно погіршилося здоров'я і є загроза інфаркту та виникнення гострого септичного стану незагоєної рани правої гомілки. Це підтверджується і медичними довідками, які я їй також надала. Просила російського Омбдусмана звернути увагу на це і вона пообіцяла, що з'ясує усі обставини щодо стану його здоров'я. Сподіваюся на те, що йому нададуть кваліфіковану допомогу", - зазначила український обмбудсмен.

Нагадаємо, що підконтрольний Росії Верховний суд Криму відклав розгляд апеляційних скарг на арешт фігурантів другої Бахчисарайської "справи Хізб ут-Тахрір" Мемета Белялова, Сейрана Салієва і Марлена Асанова на 16 січня.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим