Кримські алкоголіки знайшли заміну "Бояришнику"

Кількість споживачів лосьйонів "Бояришник" у Криму значно знизилася після серії публікацій про смертельні отруєння і заборони на продаж нехарчової продукції з вмістом етилового спирту

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на РІА "Новий день".

Проте, на зміну "Бояришнику" прийшли краплі на спирту "Корвалол" і "Барбовал".

Заборона на нехарчові спиртовмісні рідини в роздрібній мережі була введена в окупованому Росією Криму після масового отруєння концентратом для ванн "Бояришник", яке сталося в Іркутську в грудні 2016 року. Тоді від отруєння метанолом загинули понад 70 осіб. За час дії ембарго кількість летальних випадків отруєння алкоголем знизилася на чверть.

Як розповіла головний позаштатний психіатр-нарколог МОЗ Криму Марина Шоренко, після піку споживання "Бояришника" в 2015-2016 роках медики констатують значний спад.

"Зараз спад значний, але на зміну лосьйонам прийшли спиртові настоянки типу "Корвалол" і "Барбовал", - зазначила вона.

За словами фахівця, крім алкоголю в спиртових краплях містяться лікарські препарати, які швидше формують залежність, ніж алкоголь. Зловживання настоянками характерне для вікової групи старшої 40 років. Частка неповнолітніх, які потрапляють до медичних установ у зв'язку з вживанням алкоголю, значно зменшилася.

Однак тут спостерігаються два процеси: раннє вживання міцних напоїв і п'яні дівочі бешкети. "На 18-20 років змістився вік вживання слабоалкогольних напоїв, в тому числі і пива, - сказала Шоренкова. - Але привертає увагу те, що найбільш часто це панянки, які потрапляють в наше поле зору через правоохоронні органи за розпивання в громадських місцях і зухвалу поведінку".

Як повідомлялося, за даними "Міністерства" охорони здоров'я Криму, більше 27 тисяч кримчан спиваються.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Крым

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook