Життя на краю прірви: Як в кримські лікарні пацієнтів привозять вмирати

Рівень життя на півострові погіршується, але окупанти забороняють кримчанам читати правду на українських сайтах

Життя на краю прірви: Як в кримські ліка…

Depo.Крим нагадує, чим жив захоплений Росією півострів минулого тижня.

Не хочуть чути правду

Інформаційна війна триває: чим більше невдоволених російською владою в Криму, тим радикальнішими стають методи, до яких вдаються окупанти.

Так, десять кримських провайдерів повністю блокують 12 українських інформаційних сайтів і дві соціальні мережі. Крім цього, 28 сайтів заблоковані частково. Про це свідчать результати моніторингу "Кримської правозахисної групи" (КПГ), який був проведений в лютому-березні 2019 року. У переліку заблокованих є також Depo.ua. Залили ми сала за комірець окупантам.

Невиліковний випадок

Навіть до жирафа дійшло на третю добу, але в росіян цей процес розтягнувся на п'ять років. До того ж лише п’ята частина громадян Росії усвідомила, що окупація Криму була жорсткою помилкою та принесла більше шкоди, ніж користі. У цьому, згідну соцопитуванню, опублікованому "Левадою-центр", переконані 19% росіян. І 6% вважають, що, анексувавши Крим, Росія порушила свої міжнародні зобов'язання. У той же час 65% респондентів впевнені, що від анексії Криму Росія отримала більше користі, ніж шкоди, і 43% опитаних не бачать в цьому порушення міжнародних зобов'язань Росії. Ну що тут скажеш, невиліковний випадок.

На Крим ще 200 млрд рублів

А от і чергова цифра про те, як анексія Криму б'є по кишенях росіян.  Окупанти обіцяють жителям півострова продовжити фінансування так званої Федеральної цільової програми розвитку Криму і Севастополя, яке зросте на 200 млрд рублів. Програму можуть продовжити до 2025 року і вона вийде ще дорожчою для бюджету окупантів. Наразі вартість проекту, яка на даний момент становить 878 млрд руб., перевищить трильйон рублів. Розкривайте гаманці, росіяни. Вам платити.

Затримують судна в Азові  

Росія продовжує блокаду Азовського моря, затримуючи судна на вході у Керченську протоку, зазначає головний редактор Black Sea News Андрій Клименко. За його словами, час затримання суден на вході в Азовське море в березні становив в середньому 25,3 години, на виході – 33,7 години. Він підкреслив, що ні про яке "припинення блокади мови не йде", тривалість штучного затримування судів залишається в 3-6 разів більшою, ніж до початку блокади Керченської протоки. НАТО, до слова, стверджує, що Росія в Керченській протоці перейшла від гібридної до відкритої агресії. ЄС в свою чергу вимагає від Росії забезпечити вільний прохід через Керченську протоку та закликає звільнити захоплених моряків.

Україна нагородила моряків

В Одесі президент Петро Порошенко вручив ордери на квартири членам родин моряків, які знаходяться у російському полоні. Сім квартир отримали сім'ї військових моряків та ще одну родина співробітника СБУ Віктора Сороки. Квартири розміщені в Одесі в новобудові на вулиці Грушевського. Також моряки отримали 22 ордена, серед яких сім орденів "Богдана Хмельницького" 3 ступеня, чотири ордени "За мужність" 3 ступеня та 11 за військову службу Україні.

Не сподобалась розмова англійською

Комісар Ради Європи з прав людини Дуня Міятович відвідала в російських застінках військовополоненого українського моряка Дениса Гриценка. Розмова англійською тривала близько 10 хвилин. Денис відповів на запитання Міятович щодо стану здоров'я та умов утримання. Він повідомив, що слідство не надає йому, іншим військовополоненим побачень з близькими та телефонних переговорів і вказав на те, що цензори, які передивляються переписку, затримують листи від рідних на 2-3 місяці, а також попросив особливу увагу приділити стану здоров'я поранених військовополонених. За словами Дениса, його розмова англійською мовою з Комісаром Міятович не сподобалась омбудсмену Тетяні Москальковій. Вона зажадала від перекладача перевести їй все, що Денис Гриценко сказав Дуні Міятович.

Злякались навчань НАТО

Росіяни злякалися навчань НАТО у Чорному морі: розвідувальні і ударні кораблі Чорноморського флоту (ЧФ) виведені на чергування в зв'язку з навчаннями НАТО Sea Shield – 2019. "У призначених районах акваторії Чорного моря організовано чергування розвідувальними кораблями, а також корабельними ударними групами, береговими ракетними комплексами "Бастіон" та "Бал", літаками морської авіації", - заявили у Національному центрі управління обороною Росії. Як зазначається, для швидкого реагування на можливі нештатні ситуації силами ЧФ виконується комплекс заходів щодо контролю за діями кораблів НАТО. Не все коту масляна – є сили, що можуть протистояти агресії Росії. 

Не знають як вислужитись

Підконтрольна Кремлю маріонеткова "влада" Севастополя має намір передати Севастопольський морський порт у власність Росії. Як повідомив сайт "уряду міста", в Москві пройшла нарада з питання передачі майнового комплексу Севморпорта в російську власність. Окупанти вважають, що це рішення дасть підприємству новий імпульс розвитку. Але практика показує, що нічого доброго з цього не вийде. І віддавати заграбастане Україні все одно доведеться.

Оскаржать жорсткий вирок

Засуджені в Криму за справу так званих "українських диверсантів" Володимир Дудка і Олексій Бессарабов оскаржать жорсткий вирок. Адвокати вважають, що 14 років - це надмірна міра покарання.  "Ми оцінюємо вирок як незаконний і необґрунтований, маємо намір його оскаржити в 10-денний термін ... Якщо брати інших, це найбільш суворий вирок за такими "диверсійними" справами в Криму. Чим його пояснити - мені важко відповісти. Може бути, щоб приховати фальсифікацію слідства, може бути, щоб залякати засуджених та їхніх родичів, можливо, інших. Тому що 14 років - це надмірна міра покарання", -  зазначив адвокат Володимира Дудки Сергій Легостов.

З лікарні у СІЗО

Блогера та кримськотатарського політв'язня Нарімана Мемедемінова виписали з клінічної лікарні імені Семашко. Під конвоєм його доставили в сімферопольське СІЗО. Лікар оцінив стан пацієнта як задовільний, з цієї причини прийняв рішення про виписку. Мемедемінов близько двох місяців відчував сильні болі і потребував оперативного лікування. Однак в лікарню був доставлений тільки після численних скарг свого адвоката. І в момент хірургічного втручання, і в післяопераційний період Наріман перебував під цілодобовим наглядом конвою, будучи прикутим до лікарняного ліжка. В операційному блоці операція йшла в присутності озброєної охорони. Окупанти маніакально бояться інакомислячих, навіть прикутих до ліжка.

Виявили побої

Після приїзду в СІЗО Ростова у затриманого громадянського журналіста Ремзі Бекирова, якого російські силовики затримали в Ростовській області 27 березня,  виявили побої. Адвокат Едем Семедляев, який  відвідав у СІЗО №4 Ростова-на-Дону кримськотатарського активіста, повідомив, що у нього зафіксували побої. "Ніякого особистого одягу та речей першої необхідності у нього на даний момент немає. Під час затримання вилучили рюкзак і гроші в розмірі 46 тисяч рублів. Він розуміє, що це буде довга історія, але готовий пройти її стійко", - розповів Семедляев. СІЗО №4 Ростова-на-Дону - це так зване СІЗО при ФСБ.

Зник активіст

В окупованому Криму після обшуків зник активіст Едем Яячиков. Про зниклого нічого не відомо. За словами російського журналіста Антона Наумлюка, це спростовує неофіційні заяви представників російської слідчої групи нової "справи Хізб ут-Тахрір" про те, що Яячиков затриманий за статтею про тероризм. "Таким чином, або він неофіційно перебуває в руках співробітників ФСБ і це приховується, або досі ними не знайдений. У будь-якому разі, його доля залишається невідомою. Машина була знайдена в Сімферополі, справа про викрадення за заявою дружини не була порушена", – додав журналіст.

Крокодилячі сльози

Голова російської "адміністрації" Євпаторії Андрій Філонов, підозрюваний в перевищенні посадових повноважень, поплакався в соцмережах щодо свого арешту. "Справа, порушена проти мене, носить замовний характер і є проявом наших "містечкових" політиканських інтриг. Ніяких інкримінованих мені зловживань і незаконних дій я не вчиняв. Свою правоту буду доводити в суді", - написав Філонов.  Посіпака окупантів не виключає, що на час слідства залишиться під вартою. "Я давно звик до думки, що це можливий сценарій розвитку подій", - заявив він. Як то кажуть: за що боровся на те й напоровся. Його ані грама не шкода.

 

Окупанти закликають в армію

 

Російська влада планує під час весняного призову 2019 року направити на військову службу в армію 2,5 тис. кримчан і севастопольців. Більшість призовників направлять на службу в регіони Росії, у військові частини Південного та інших військових округів. Значна частина призовників буде направлена ​​до підрозділів відповідно до військово-облікових спеціальностей, отриманими в системі ДТСААФ - водії паливозаправних засобів, автомобільних пневмоколісних кранів і плаваючих гусеничних тягачів. Окупантам плювати на те, що це є незаконним.

 

Кримчани не свині – все поїдять

Пацієнтів сімферопольської лікарні годували неякісними і простроченими продуктами: виявили використання неякісних і прострочених круп для харчування хворих. Вичерпали термін придатності вівсяні пластівці, кукурудзяна і манна крупи. продукти були без маркування та документів, що підтверджують їх якість і безпеку. Понад 200 кг небезпечних продуктів на вимогу прокуратури повернуть постачальнику.

Привозять вмирати

Проросійський журналіст, шеф-редактор агентства "Sputnik Абхазія" Дмитро Нездоровін і його дружина-репортер Олена розповіли, як їх неприємно вразили матеріально-технічні умови Керченської міської лікарні №1. Нездоровіни, перебуваючи в керченському готелі, були змушені за станом здоров'я викликати швидку допомогу Олені. "Найдорожче, найкрутіше, саме новомодне обладнання, з яким я там контактувала - це баночка для аналізів", - поскаржилась жінка. А Нездоровін зауважив про лікарню, що "сюди привозять вмирати". Отакі вони реалії життя в "родной гавані".

На краю прірви

У соціальних мережах поширили чергове фото з окупованого Криму, на якому видно реалії існування народу при так званій "владі". На знімку зафіксували один з приватних будинків в окупованій Ялті. Автор поста задається питанням про те, з якої причини ситуацію запустили до такого плачевного стану. Будинок, який, судячи з усього, є житловим, буквально "висить" на краю обриву і ось-ось зруйнується. Ця будівля символізує життя в окупованому Криму, яке знаходиться на краю прірви.

 

 

У керченському гестапо

І наостанок новини кіно. 61-річний актор Дольф Лундгрен, який став зіркою Голлівуду після ролей у фільмах "Роккі 4" і "Універсальний солдат", начебто зніметься в трилогії "Засуджені до подвигу", присвяченій Другій світовій війні. Планується, що швед виконає роль начальника керченського гестапо Гюнтера Гельдмана. Лундгрен у фільмі "Аджимушкай" зіграє людину Зло, за наказом якого в торти і цукерки закачали синильну кислоту і отруїли ними 245 учнів початкових класів керченських шкіл.  Генеральний продюсер кінокомпанії "Грифон фільм" і продюсерського центру "Кримський Міст" Олександр Бєланов сказав, що Лундгрен "з радістю погодився на участь у зйомках". Втім, чи знає він про санкції за роботу в окупованому Криму, Бєланов не повідомив. Незрозуміло одне: чого ненависники Америки так люблять хизуватись участю у російських стрічках голівудских старих зірок, про яких в США вже й забули.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme