В'язень Кремля Володимир Балух подякував українцям за листи

Через адвоката Володимир Балух, якого утримують в трюремній лікарні на Росії, передав співвітчизникам подяку

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на Кримську правозахисну групу.

Захист Балуха домагається, щоб йому надавали необхідну медичну допомогу. Українського активіста Володимира Балуха 10 червня 2019 року відвідала адвокат Ольга Дінзе.

Адвокат підтвердила, що українець знаходиться в обласній лікарні служби виконання покарань у місті Торжок (Тверська областа). "Лікарня належить до системи Федеральної служби виконання покарання, тому Володимир Балух там міститься в камері. Він отримує мінімальний набір медичних препаратів. Стан здоров'я мого підзахисного трохи покращився за рахунок того, що він отримав посилку з продуктами, яку понад місяць тому відправляла його сестра, також деякі продукти він зміг купити в магазині. Але їсти їжу служби виконання покарань Балух як і раніше відмовляється ", - розповіла Дінзе.

Українець потребує стоматологічної допомоги, тому адвокат подала заяву про надання йому послуг стоматолога. Ольга Дінзе сподівається, що таку допомогу її підзахисному нададуть.

Адвокат повідомила, що раніше вона на ім'я начальника колонії подавала заяву про відвідування Балуха лікарем з 30-річним стажем роботи для первинного огляду та постановки можливого діагнозу, але відповіді на цю заяву адвокат досі не отримала.

Також вона не отримала відповідь на адвокатський запит про стягнення щодо Балуха, включаючи питання про підстави поміщення його в штрафний ізолятор. Ольга Дінзе додала, що Володимир Балух передає всім подяку за листи, на які він з радістю відповідає, і звертається до всіх з проханням продовжувати писати йому листи.

Засуджений окупантами в Криму за українську позицію Володимир Балух заперечує свою провину і не визнає рішення російського суду про позбавлення його волі. На знак протесту проти дій окупантів активіст відмовляється приймати їжу, яку готують в місцях позбавлення волі.

Він їсть тільки те, що передають родичі, або голодує. Українець також відмовляється носити тюремну робу. Це його форма протесту проти дій російських окупантів. Володимир Балух таким чином відстоює свою свободу.

Довідка. "Суд" в окупованому Криму засудив Балуха до 4 років 11 місяців колонії і штрафу в розмірі 10 тис. рублів (близько 4 тис. грн) за сукупністю двох кримінальних справ. Причиною кримінального переслідування Балуха є його проукраїнська позиція в окупованому Росією Криму. Українець з 29 березня 2019 року знаходиться в колонії у місті Торжок Тверської області Росії, що є порушенням ст.49 IV Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, якою забороняється переміщення жителів окупованих територій на територію країни-окупанта.

Нагадаємо, що Балуха перевели до лікарні після кількох місяців тримання в штрафному ізоляторі.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим