Відпочинок в багні: Крим отримав Фіделя Кастро замість води і бензину

Сезон цього року в Криму не задався ще більше, ніж минулого. Туристів нема, і навіть дельфіни від безнадії викидаються на малолюдні пляжі

Олекса Шкатов
Заступник головного редактора по роботі з регіонами - керівник регіональних редакцій
Відпочинок в багні: Крим отримав Фіделя…

Depo.Крим нагадує, чим жив окупований півострів минулого тижня

Час йде, українських політв'язнів стає більше, і нема жодної надії на те, що окупанти оговтаються і припинять штампувати судові справи, як їхні улюблені "діди" в 1937-му. Так, 4 серпня Роздольненський райсуд засудив кримського фермера Володимира Балуха до трьох років і семи місяців в колонії поселення і штрафу в 10 тисяч рублів. "Паперове" обґрунтування – зберігання боєприпасів. Реальна ж причина – проукраїнська позиція і непокора путінським "іхтамнєтам". Відреагувало МЗС України, відреагували правозахисники, вимагаючи впровадити санкції до всіх, хто фабрикував справу проти Балуха. Але поки московська гідра не подолана, сподіватися на звільнення наших людей марно.

Не лишаються поза путінською увагою і кримські татари. Одному з лідерів кримськотатарського національного руху Ахтема Чийгоза цього тижня російська прокурорка Анастасія Супряга запросила дати строк на 8 років з відбуванням у колонії загального режиму. Мовляв, "провина підсудного повністю доведена". Он і "свідки", серед яких Гоблін Аксьонов і не менший упир Константінов, кажуть, що треба садити. Винен же Чийгоз в участі у мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 рокую Бо бажати добра Україні – це кримінальний злочин на Росії. Навіть

Тим часом у Радянському районі окупованого Криму в будинку кримського татарина Куркчі Мамета у селі Учь-К'ую (Східне) московські опричники влаштували обшук. Все у кращих традиціях: вломилися до ослі о 6 ранку, все перевернули догори дригом. Що і з якого приводу шукали – невідомо. Не дозволено зекам найбільшого у світі гетто знати, за що їх до стінки потягнуть.

Цього тижня було подовжено термін утримання під вартою і фігуранту так званої "справи українських диверсантів" Євгену Панову. Він просидить за ґратами – з клопами і тортурами – до 10 жовтня 2017 року, поки вирішуватимуть, на скільки ж і під яким приводом його засадити по-справжньому. Це на додаток до того року, навіть більше, що він вже відсидів. Судове засідання відбувалося в закритому режимі. Тому шо російський окупантський суд – найсправедливіший суд у світі.

Разом з придушуванням будь-якого опору, не забувають окупанти і про матеріальне. Щоправда, за яке питання не візьмуться, виходить крадіжка, бо росіяни не можуть не красти. Так, цього тижня очільник Росії Володимир Путін підписав закон про "уточнення" правил погашення заборгованості позичальників, які проживають в Криму перед українськими банками. Фактично цей закон дозволяє кримчанам, які перед анексією набрали кредитів в банках (а фінустанови тоді були, зрозуміло, українські), нічого не повертати. Мовляв, Путін дозволив.

Втім, це навіть і не дивно. Тому що і платити кримчанам нема чим. Сезони на півострові після відриву від материкової України стали такі, що краще не згадувати, а інакше, як на туристах, особливо і не заробиш. Навіть якщо пообіцяють гроші – не факт, що віддадуть. Днями, наприклад, так звана "прокуратура" Криму зобов'язала 17 підприємств півострова виплатити співробітникам понад 70 млн рублів (майже 30 млн гривень) зарплати. Без окрику, вочевидь, про це можна було навіть не мріяти.

Поки "корінні" думають, на що б прожити, і згадують натовпи щедрих відпочивальників, на півострів навідуються зовсім інші туристи. Минулого тижня туди завітали, наприклад, дві гордості Росії. Одна – відома прокурорша Наталія Поклонська, яка вже давно перебралася до Росії і в "рідній гавані" буває хіба що в гостях. Няші показували захоплений "Артек" і хвалилися: "Тут все побудовано з нуля, все нове". Звично не уточнюючи, скільки всього з показаного зроблено насправді Україною. Другою гостею була донька прес-секретаря російського президента Дмитра Пєскова Єлизавета. Вона в Криму була "у справах": приїжджала "розбиратися в проблемах" судноремонтного заводу "Південний Севастополь", тобто фактично таткову мажорку поставили наглядачкою над підприємством. Ну, тепер у заводу попереду точно шалені перспективи. Хоч бери і прям зараз з найближчого пірсу в море кидайся.

До новин природи: цього року кримчан атакували змії. Точніше, це кримчани думають, що змії, а насправді йдеться про геть не страшну і не отруйну ящірку-жовтопузика. Вона останніми роками розширює ареал проживання і дедалі частіше з'являється у кримських садах і городах. І закінчує свої дні на купах сміття. Тому що люди – вони дикі. І не знають, що багато кримських плазунів занесені до Червоної Книги і не отруйні за своєю природою.

Ще одна халепа: на кримських пляжах знаходять дедалі більше поранених і мертвих дельфінів. За даними біологів, за три місяці – з травня – вже загинуло щонайменше 160 дельфінів. Найбільше – в районі Балаклави. В Керчі за цей період знайшли 21 труп дельфінів. І це лише невеликий відсоток від всіх тварин, які гинуть в тих чи інших районах Чорного моря."Але навіть за тією інформацією, що ми маємо, можна з упевненістю сказати, що екосистема нездорова, і якщо люди прямо зараз не встануть на її захист, то зовсім скоро ми можемо втратити і саме Чорне море, і його прекрасних дельфінів", - підсумувують біологи.

І це – лише частина проблеми. Бо навіть мертвого дельфіна прибрати з пляжу в Криму не так вже й просто. Місцеві комунальники відмахують, мовляв, їм заплатили за прибирання котів і собак, тож тварина "не тієї породи". Тож доводиться "ховати" трупи у морі власними силами, із залученням небайдужих власників плавзасобів.

Кримські пляжі ніколи не були взірцем чистоти і комфорту, але цього року вони зовсім не торт. Цього тижня в мережі з'явилися фото з пляжів окупованої Євпаторії. Люди там відпочивають між горами гною. Буквально: на берег викинуто дуже багато водоростів, які лежать і, м'яко кажучи, пахнуть. Вода навколо пляжу теж "приємного" коричневого кольору. Гори ці, якщо щастить, вантажать на катамарани і все так же вивозять подалі в море. Могли б на поля, адже це непогане добриво, але це вже надто складно для окупантів. А море все стерпить.

Подалі від відпочинкової зони все не так вже й радісно. Крим зневоднюється на очах. У Джанкої, наприклад, пересохли джерела. Все дуже просто: заведений від Дніпра Північно-Кримський канал живив водяний пласт степового Криму. Немає каналу – немає води. Пенсіонерок, які кликали Путіна і блокували українські військові частини в 2014-го, про це забули попередити.

Джерело до приходу Путіна:

Джерело після приходу Путіна:

Потерпає без води і відомий сафарі-парк – пар левів "Тайган". Раніше він отримував воду із сусіднього Тайганського водосховища. Але воно, за словами власника парку і палкого любителя "русского міра" Олега Зубкова, зовсім обміліло. Воду для парку тепер возять водовозками, і її не вистачає. А були б згодували Зубкова і його однодумців мешканцям того самого "Тайгану" три роки того, то і леви б були ситі, і квіти политі.

Крім води Криму останнім часом стало зовсім не вистачати іншої рідини – пального. Скажімо, у Феодосії його відмовляються продавати за готівку, лише за талонами і картками заправок. Ціна на бензин-солярку також вища, ніж на тій же Кубані. Вочевидь, це вже впровадили курортний збір, просто йде він у чиїсь невідомі кишені.

Подейкують, що дефіцит бензину на півострові виник через перебої в роботі керченської переправи, через яку і доставляють паливо на півострів.

Але це нічого: скоро з Кубані таки протягнуть диво-міст. Російські чиновники звітують про випереджаючі темпи будівництва: автомобільна частина готова вже на 70%, залізнична – на 60%. Лишилось тільки арки поставити – і можна закінчувати.

А поки міст в роботі, в Криму розважаються встановленням пам'ятників. Цього тижня на півострові з'явився ще один потужний монумент: вапнякова стела кубінському диктатору Фіделю Кастро. Поруч з пам'ятником планується побудувати набережну на його честь. Чекаємо на пам'ятники Пол Поту і тому подібним "червоним" персонажам.

З інших розваг – у Червоногвардійському районі відбулося свято "казацкої" культури "Шерміції-2017". Юні казачата змагалися у фехтуванні на м'яких мечах, списах, рубці мішеней, билися на кулаках та усіляко мірялися силою. Одна з призерок "ігор" отримала цінну нагороду –"кубанську нагайку". Вочевидь, як натяк, що до порки "ісконно русскому человєку" треба звикати з молоду.

А могла б і футболку отримати. З Мєдвєдєвим. І його незабутньою цитатою: "Дєнєг нєт, но ви дєржитєсь". Такі вже з'явилися серед сувенірів, які продають у Севастополі.

Тим часом в Україні відзначився композитор Володимир Бистряков. Він вважає, що Росія – дуже сильна економічно розвинута країна, в Україна намагалася їй "хамити", тож попереду у нас тільки сум і розруха. "Референдум" 2014-го у Криму Бистряков також вважає законним. І російських військ на Сході України немає. Вражаючі відкровення на четвертому році життя.

А от уповноважений уряду Німеччини зі співробітництва з Росією Гернот Ерлер, на відміну від Бистрякова, у подіях в Україні розібрався краще. І попереджає окупантів, що розслаблятися не варто. Спочатку, на його думку, потрібно сконцентруватися на вирішенні кривавого конфлікту на сході України. А потім повернутися до питання анексованого Криму.

В ЄС взагалі дуже високо оцінили путінську "багатоходівку" з поставкою турбін Siemens до анексованого Криму. Досі відійти від враження не можуть. І у відовідь розширили санкції проти Росії. Щоб після Трампа мало не здавалося. Сама ж компанія теж метушиться. Бо може через цей скандал втратити 100-200 млн євро. І вже вживає заходів для скорочення збитків.

Україна теж стежить, хто там насмілюється окупантів підтримувати. Так, цього тижня "лист щастя" отримали білоруси: їх офіційно попередили, якщо білоруські компанії постачають продукцію бойовикам, то проти них будуть введені санкції. Причому, не тільки з боку України – до діла усіма силами залучатимуть Євросоюз.

Інше питання – що робити з пристарілими рейверами з німецького гурту Scooter. Які, попри окрики і заборони, прилетіли до Криму і відіграли концерт. Ну, що ж: отримали Крим – втратили Україну.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme