"Ватні" мітки і вокзали-в'язниці: Як у Криму казяться через "вибори Путіна"

"Чарівний театр" на окупованому півострові заглох, а "зелені чоловічки" вже зробили свій вибір   

"Ватні" мітки і вокзали-в'язниці: Я…

Depo.Крим нагадує, чим жив окупований півострів минулого тижня.

В школах окупованого Криму дітей примушують малювати плакати до виборів президента Росії. Крім цього, учням пропонують сфотографуватися 18 березня зі своїми батьками на тлі цих плакатів. Розрахунок очевидний: тепер дорослі просто повинні будуть прийти на виборчі дільниці, розташовані в навчальному закладі, аби не підставити своїх дітей.

Через "вибори" Путіна казяться не лише у кримських школах, а й у міських адміністраціях. В окупованій Ялті заборонили проведення всіх видів земляних і землевпорядних робіт на території муніципального округу до 20 березня. Таку несподівану заборону пояснили необхідністю забезпечення безперебійного та безпечного функціонування каналів і засобів зв'язку в період підготовки і проведення виборів президента Російської Федерації. Щоправда, окупаційна адміністрація не уточнила, чи розповсюджується дія їхнього табу, наприклад, на поховання померлих.

Минулого тижня стало відомо про ще одну дивну ініціативу, вигадану спеціально до виборів російського президента в Криму. Проросійські громадські активісти запропонували виготовити нагрудні знаки "Учасник Референдуму 2014 року" і 18 березня роздати їх у Севастополі тим, хто прийде на дільниці. Загалом планується виготовити не менше 300 тисяч таких знаків, які більше нагадують спеціальні мітки для "ватників".

Тим часом в окупованому Севастополі на "виборах" Путіна вже проголосували 550 військових. Дострокове "волевиявлення" організували на прохання командирів окремих російських військових частин. Вони пояснили, що 18 березня солдати будуть за межами країни. Куди відправлять півтисячі кремлівських "зелених чоловічків", можна лише здогадуватися. Можливо, на вільні вакансії "гарматного м'яса" в Сирії або "іхтамнєтамі" на український Донбас.

Через страх тероризму великі автовокзали окупованого Криму перетворять на так звані "в'язниці". Там з'являться залізні ґрати, металеві паркани та пропускний режим. Про це стало відомо минулого тижня. За новими правилами автостанції почнуть жити вже з травня. Навіть на перон пускатимуть лише пасажирів, у яких вже є квитки на руках. Заборонять також в'їзди всього транспорту, окрім того, який перевозить пасажирів. Не вистачає хіба що норми про металошукачі на вході в автобуси.

Так званий "глава уряду" Криму Сергій Аксьонов минулого тижня "обрізав" місцевим князькам доступ до бюджетних грошей. Зокрема, він розпорядився зупинити виплати дотацій муніципалітетам, які накопичили борги з орендної плати за землю. Не пощастило передусім Ялті, Феодосії, Сімферополю, Євпаторії та Алушті, де спостерігається найбільша заборгованість. "Гоблін" пригрозив містам-боржникам, що їм не бачити грошей від його "уряду" доти, доки вони не почнуть відсуджувати у неплатників кошти в судах.

Тим часом окупанти не лише незаконно нищать рідкісні дерева біля майбутньої траси "Таврида", а й роблять це з вигодою для себе. Зокрема, минулого тижня стало відомо, що прокремлівський уряд Севастополя готує нормативний акт, який дозволятиме продавати спиляні під час прокладання траси червонокнижні дерева. 90% виручки обіцяють дорожникам, іншу частину – в міський бюджет. Те, що це є абсолютно незаконно, прокремлівських прихвоснів зовсім не хвилює.

Не особливо переймаються "гоблінці" й культурним розвитком. Минулого тижня стало відомо, що в окупованому Криму заглохло будівництво "Чарівного театру". Об'єкт мали побудувати у Феодосії з цегли, зібраної з усього світу. Тепер його поява під дуже великим знаком питання, бо домовленостей про виділення земельної ділянки під театр з новим керівництвом міста в ініціаторів будівництва немає. Тож поки що "Чарівний театр" існує лише на ескізах і, як і багато інших непоганих ініціатив, ризикує розчинитися в суворій реальності життя в російській окупації.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme