UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

В окупованому Криму "паряться" про воду з повітря

Фахівці Всеросійського інституту механізації сільського господарства проводять в окупованому Криму випробування установки для отримання води з потоків гарячого вітру

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на "Новини Криму".

Агрегат начебто дозволить отримувати до 1000 літрів води на добу в районах півострова зі складною геологією і проблемами зрошення.

Апарат "Веселка", який привезли до Криму співробітники ВІМ, проходить випробування на дослідній ділянці так званого Кримського федерального університету в окупованому Форосі. "Ми вже давно висувалися на зовнішні ринки, але так як стоїть завдання випробувати "Веселку" саме в Криму, ми приїхали, щоб запроектувати установку, яка спочатку давала хоча б 20 кубів води", - зазначив завідувач лабораторією систем застосування відновлюваних джерел енергії ВІМ Сергій Доржиєв.

У перспективі установка повинна виробляти близько кубометра води на добу. Вчені планують запустити дослідно-промислову експлуатацію "Веселки" в червні 2020 року, оскільки на підготовчі роботи піде близько року. "У верхній частині повітряного джерела розташований "вентилятор", в який при температурі понад 25 градусів потрапляє вітер, закручується і рухається в охолоджувальний блок. У ньому знаходяться труба Ранкі й охолоджувальні труби, які закопані на глибину промерзання. На трубі Ранкі повітря розкручується і ділиться навпіл: гаряче в один бік, холодне - в інший. Гаряче повітря, потрапляючи на холодні трубки, видає воду", - розповів Сергій Доржиєв про принцип роботи установки.

Як відзначають в КФУ ім. В.І. Вернадського, установка "Веселка" дозволить скорегувати проблему нестачу технічної води для поливу в віддалених і важкодоступних ділянках окупованого Криму.

"На Росії більше немає таких ділянок землі, де можна було б відпрацьовувати ведення сільського господарства по оливкових деревах, інжиру, хурмі, зизифусі і гранатах. В горах через складну геологію вирішити питання зрошення практично неможливо. Як тільки ми розробимо необхідні протоколи, багато фермерів захочуть впроваджувати ці технології на свої ділянки. Таким чином, півострів не тільки збільшить врожайність вже існуючих сільських угідь, але і введе в експлуатацію нові землі", - розповів про перспективи впровадження агрегату проректор із зовнішніх зв'язків КФУ Михайло Сергєєв.

У "Кримському федеральному університеті" в даний час реалізується проект по створенню інноваційної долини розвитку сільського господарства. Дослідна ділянка університету, де буде розташована установка "Веселка", входить в комплекс цих досліджень і розробок.

Нагадаємо, що колапс у водопостачальній системі окупованого Армянська наростає: з кранів ледь тече іржава вода.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme